Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

10 років гарантії дає підрядник на 70 км відремонтованої траси Київ-Чернігів ВІДЕО

10 років гарантії дає підрядник на 70 км відремонтованої траси Київ-Чернігів ВІДЕО

На трасі Чернігів-Київ вже працює важка техніка.

До кінця цього року за 5 мільярдів гривень мають провести капітальний ремонт 70 кілометрів міжнародної дороги.

37 кілометрів припадає на територію Чернігівщини – від Кіптів до кордону Київської та Чернігівської областей. Кредит на будівництво виділив Євросоюз. На трасі Чернігів-Київ капітальний ремонт проводять вперше з часу побудови дороги.

«Це сполучення між північною та південною Європою. Важливо, щоб проект був завершений в цьому році. Для розуміння – 28 років ц дорога не ремонтувалася», – каже голова ОДА Анна Коваленко.

Підрядники обіцяють вчасно здати об’єкт. Виконує роботи азербайджанська компанія «AZVIRT», технічний нагляд здійснюють корейці. Будівельники кажуть, що були враховані кліматичні умови та особливості ґрунтів.

Важливим моментом при будівництві є – навантаження на покриття. За добу трасою Чернігів-Київ рухається близько 13 тисяч автівок, третина з яких – вантажівки. Тому товщина шару асфальту складе 41 сантиметр. 

Крім покриття, в селах з’явиться якісне вуличне освітлення, шумозахисні екрани, надземні пішохідні переходи, нові зупинки та туалети. Щоправда, щодо переходів виникли проблеми з селянами, які хочуть встановлення світлофорів.    

«Місцеві хочуть бачити наземні переходи, хочуть рухатися по проїзній частині, але при цьому важко забезпечити безпеку. Хочуть аби були світлофори за викликом з кнопкою», – розповів заступник начальника служби автодоріг області Володимир Боровик.

Після будівництва дороги у планах спорудження систем зважування вантажівок у русі. Таким чином, влада хоче зберегти покриття від руйнування. Підрядник дає 10- річну гарантію на нову відремонтовану ділянку траси Чернігів-Київ.

Детальніше дивіться у відео

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.03.2021