Як прибрати запах секондхенду оцтом – інструкція
Речі з секондхенду можуть бути гарною альтернативою для тих, хто прагне оновити гардероб за невеликі кошти. Проте є одна проблемка – це специфічний запах, який доволі важко прибрати звичайним пранням. Тож Факти ICTV зібрали корисні поради, як вивести запах секондхенду за допомогою оцту, а також як правильно прати речі.
Як прибрати запах з одягу оцтом
Звичайний оцет може бути гарною альтернативою для тих, хто хоче позбутися специфічного запаху секондхенду. Щоб абсорбувати погані аромати за допомогою корисних властивостей оцту потрібно у пральну машину додати половину склянки білого оцту. Прекрасним бонусом такого методу стане неймовірна м’якість одягу.
Якщо запах від речей дуже сильний, до миски з водою слід налити оцет та залишити там речі на 20 хвилин. Після цього одяг треба прополоскати.
Крім того, можна застосовувати таку вбивчу неприємний запах суміш:
- 100 мл оцту;
- 100 г солі;
- 50 г соди.
Все це треба розчинити у 10 літрах теплої води й замочити речі із секондхенду на 8 годин. Після замочування речі віджати, прополоскати та попрати в машинці з порошком та за бажанням – з ополіскувачем.
Як позбутися запаху формальдегіду
Спеціфічний запах речей з секондхенду є результатом санітарної обробки одягу спеціальною хімією. Найчастіше це формальдегід і бромистий метил – сильні отрути. Ними обробляють одяг для того, щоб знищити комах, пилових кліщів, грибки і бактерії, що можуть жити на одязі.
Проте, на думку спеціалістів, хімікати, які застосовуються для обробки одягу з секондхенду, абсолютно нешкідливі для людей.
Запаху формальдегіду можна позбутися за допомогою 10% нашатирного спирту і свіжого повітря.
Для невеликої речі, наприклад, легкої блузки, футболки краще взяти 20 мл нашатирного спирту на 5 л води. Для більш габаритного одягу, як-то в’язана кофтина чи спортивний костюм, знадобиться 100 мл розчину на 10 л води. Тривалість замочування залежить від матеріалу та обсягу одягу і варіюється від 30 хвилин до декількох годин.
Для бавовни – це 30-60 хвилин, а от хутро, синтетика, шкіра потребують вимочування протягом 6 годин.
Після цього одяг потрібно легенько віджати і винести на свіже повітря на день або два. Далі одяг необхідно випрати з кондиціонером і висушити.
Варто зазначити, що нашатирний спирт не призведе до втрати кольору, розтягнення і стягування речей.
Як правильно прати речі з секондхенду
Щоби позбутися різкого запаху, одяг з секондхенду краще прати на максимально високій температурі та не обмежуватися одним разом. Але водночас не ігноруйте рекомендацій на етикетці щодо температури прання. Використовуйте подвійну кількість прального засобу, а також увімкніть додаткове полоскання.
Варто зазначити, що одяг з секондхенду слід прати окремо від інших речей. Краще прати без віджимання – нехай вода з речей сама стече. Сушити випрані речі варто на свіжому повітрі – так маленькі дози формальдегіду легко вивітрюються. Після прання ретельно пропрасуйте одяг з обох боків.
Також можна використовувати метод прання з кількома краплями ефірної олії або ароматизованою сіллю.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-30 06:40:42