Як правильно пити мінеральні води – поради лікаря
Мінеральні води – джерело корисних мікроелементів, які позитивно впливають на наше здоровʼя. Саме тому мінеральні води рекомендуються до вживання при низці захворювань.
Проте регулярне вживання таких напоїв не завжди приносить користь, а й навпаки може бути небезпечним та стати причиною розвитку різних захворювань.
Факти ICTV дізнавалися, як правильно пити мінеральні води, кому вони необхідні та у яких випадках протипоказані.
Що таке мінеральні води
За словами лікаря-дієтолога Тетяни Пасєки, лікувальні мінеральні води – це природні води, які містять у підвищеній концентрації ті чи інші мінеральні або органічні речовини, а також різні гази.
– Момент, який люди часто не враховують – це ступінь мінералізації, тобто вміст у воді мінеральних речовин. Є різні води і в залежності від цих показників, лікарі визначають кратність, тривалість та кількість такої води, – додає дієтолог.
Як правильно пити мінеральні води – розбір
Трускавецька вода
Це природна мінеральна столова вода карпатського походження. Належать до категорії гідрокарбонатних вод складного катіонного складу.
Має приємний м’який смак та низьку природну мінералізацію до 0,9 г/л.
– Тобто ця вода є прісною, що дозволяє вживати її без обмежень, – каже Тетяна Пасєка.
Дієтолог додає, що лікувальні властивості та обмеження у вживанні має вода, яка пʼється безпосередньо з бювету (наприклад, Нафтуся).
Такі води мають високий вміст органічних речовин, які надають напою виражену сечогінну чи жовчогінну дію, а також стимулюють секреторну функцію.
Поляна Квасова
Вона має содовий присмак через мінеральні сполуки солей натрію, калію та магнію. Поляна Квасова містить залізо, кобальт, з яких складається вітамін В12.
Вміст органічних речовин сприяє життєдіяльності мікроорганізмів для утворення антибактеріальних та гормональних речовин.
– Це лікувально-столова природна вода. Вона має середній ступінь мінералізації. Також у складі є високий вміст натрію, калію, магнію, – каже дієтолог.
За словами лікаря, завдяки своїм антацидним та буферним властивостям, Поляна Квасова рекомендована людям:
- із захворюваннями шлунку з підвищеним рівнем кислотності;
- рефлюкс-езофагітом;
- хронічним панкреатитом;
- гепатозом тощо.
Протипоказання: хронічні атрофічні гастрити зі зниженою кислотворчою функцією, будь-які загострення запального процесу в жовчному міхурі, а також інтерити та коліти в стадії загострення.
– Оскільки це вже лікувальна вода, то без консультації лікаря вживати Поляну Квасову не рекомендовано понад 30 днів! – додає лікар.
Лужанська вода
Вона належить до маломінералізованих вод, що робить її придатнішою для різних профілактик. До речі, склад Лужанської дуже близький до відомої води Borjomi.
– Ця водичка при рефлюкс-езофагітах чи холестазах має діуретичний ефект. А також можна вживати при захворюваннях шлунку з підвищеним рівнем кислотності, – каже Пасєка.
Що важливо врахувати під час вживання мінеральної води
За словами Тетяни Пасєки, вживати мінеральну воду просто так, лише тому, що вам захотілося, не можна!
– На постійній основі їх пити заборонено! В середньому курс лікування – 30-40 днів, але підбирати мінеральну воду та її кількість необхідно лише після встановлення діагнозу! – додає дієтолог.
Лише лікар після визначення захворювання може призначити курс лікування, тип води, її кількість та час прийому. Самостійно такі рішення приймати не варти, аби не нашкодити організму!
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-01 17:31:20