Резніков розповів, що зламало плани РФ із захопленя Одеси
Росія мала наміри захопити Одесу та вийти до Молдови, щоб погрожувати усьому регіону Бессарабії, але оборонці Миколаєва та шторми у Чорному морі не дали реалізувати план Кремля.
Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков у фільмі Дмитра Комарова Рік за кадром.
Він нагадав, що минулого разу, коли був потоплений флагман РФ, це була російсько-японська війна, під час Цусімської битви.
Резніков розповів, що за часів Радянського Союзу у Миколаєві було виготовлено чотири однакові кораблі, які вважились мисливцями на авіаносців.
За словами міністра, потоплення флагмана Чорноморського флоту РФ Москви має два значення для війни – військово-стратегічна зміна та ідеологічно-політична.
– Стратегічна мета Кремля повне захоплення півдня України, всю смугу – Азов, Чорне море і до Придністров’я, – нагадав він.
Міністр каже, що росіянам, для того, щоб повністю контролювати вихід на Крим і блокувати Україну від Чорного моря і від Азову та зупинити економічну незалежність з унеможливленням поставок зерна, олії, кукурудзи, насіння в країни Африки, Азії тощо.
Таким чином, Росія хотіла створити загрози голоду і в такий спосіб змусити Захід торгуватися з Росією та домовлятись.
– Якщо вони замикають в коридор до Придністров’я, яким під них під їхнім контролем, то вони починають уже погрожувати Молдови і починається продовження їх сценарію з відновлення імперії під назвою Радянський Союз чи російський союз. Для цього їм було конче важливо захопити Одесу, – пояснює він.
Міністр каже, що для захоплення Одеси росіяни пішли з окупацією через Херсон та спробували оминути Миколаїв, щоб потім атакувати Одесу з суходолу та з моря провести десантну операцію кораблями і морпіхами.
– І от все, Одеса захоплена, далі Бессарабія. І все, рішення завершено. Але завдяки мужності оборонців Миколаєва, вони їх зупинили і не дали їм піти. Завдяки везінню, погоді, штормам, їх десантні кораблі не могли почати десантну операцію з моря. І це дало час одеситам підготуватися. Але загроза з моря залишалася, оскільки у нас флоту такого потужного не було, а засобів ураження протикорабельних теж не було, – пояснює Резніков.
Саме тому росіяни стояли під Одесою і тероризували місто та область, оскільки знали, що не можуть отримати відповідь.
– Коли потопили Москву на відстані там більше 200 км, стало зрозуміло, що якщо Москва пішла на дно, то десантний корабель, який несе на собі 600 душ моряків з технікою – легко піде на дно. І вже питання десантної операції з моря це самогубство, – сказав міністр.
Нагадаємо, ввечері 14 квітня 2022 року був затоплений флагман Чорноморського флоту РФ Москва. Затоплення пов’язують із влучанням двох ракет системи Нептун у російський корабель в той час, коли безпілотники відвертали увагу крейсера.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-06 00:28:25