Діабет II типу: причини розвитку, симптоми, лікування
Ендокринолог Діна Крилова на майданчику популярного онлайн-ресурсу доказової медицини Бережи себе розповіла про симптоми, що можуть свідчити про розвиток цукрового діабету II типу.
– Цукровий діабет II типу є одним із найпоширеніших захворювань у світі. Хвороба призводить до порушення обміну глюкози та супроводжується збільшенням рівня цукру в крові (гіперглікемією), – пояснює фахівчиня.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), понад 95% людей із діабетом мають саме діабет другого типу. Також це захворювання дедалі частіше зустрічається в дітей.
Для цукрового діабету другого типу характерна інсулінорезистентність (стан, коли тканини стають менш чутливими до інсуліну). Також зменшується вироблення інсуліну підшлунковою залозою.
Інсулін – це гормон, що виробляється підшлунковою залозою і допомагає знижувати рівень цукру в крові, використовуючи його як джерело енергії для клітин організму.
При цукровому діабеті II типу цей механізм порушується. Як наслідок – збільшення рівня цукру в крові та його накопичення в клітинах. Це може призвести до розвитку різних ускладнень, таких як серцево-судинні захворювання, хронічна ниркова недостатність, проблеми із зором тощо.
За яких симптомів слід перевіритися на цукровий діабет II типу:
- ви постійно відчуваєте спрагу;
- часте сечовиділення;
- постійне відчуття голоду;
- погіршення зору;
- схильність до гнійних інфекцій шкіри або інфекцій сечостатевої системи.
– На жаль, у більшості випадків хвороба має безсимптомний перебіг. Захворювання часто виявляють випадково або під час скринінгових досліджень, – каже Діна Крилова.
Ендокринолог роз’яснила, що основними критеріями постановки діагнозу є:
- глюкоза в сироватці крові натщесерце (принаймні, 8 годин не їсти перед аналізом) – дорівнює або більше 7 ммоль/л (126 мг/дл);
- глікозильований гемоглобін (НbA1C) – дорівнює або більше 6,5%;
- глюкозотолерантний тест або рандомне визначення глюкози протягом дня дорівнює або більше 11 ммоль/л (200 мг/дл).
Протокол лікування включає :
- налагодження здорового харчування;
- регулярні фізичні вправи;
- зменшення індексу маси тіла за необхідності;
- препарати для зниження цукру в крові (за необхідності, інсулінотерапія);
контроль рівня цукру в крові.
Дотримання цих кроків збільшує можливість того, що рівень цукру в крові триматиметься у звичайному спектрі. До того ж це допоможе запобігти розвитку певних ускладнень, резюмує фахівець.
Джерело: Бережи себе
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-04 09:25:26