Анна Stefani Пономаренко здобула срібло на чемпіонаті Європи з брейкінгу

Українка Анна Stefani Пономаренко виграла срібло на чемпіонаті Європи з брейкінгу, що відбувся в іспанській Альмерії.

Для збірної України це перша медаль на Євро з брейкінгу в історії.

У змаганнях взяли участь понад 150 бі-боїв та 75 бі-гьорл. Україну представляли 11 спортсменів та вісім спортсменок.

До стадії 1/8 фіналу пробилися четверо українців: Олег Kuzya Кузнєцов та Олександр LussySky Гатин-Лозинський (серед чоловіків), а також Катерина Kate Павленко і Анна Stefani Пономаренко (серед жінок).

До чвертьфіналу вийшли троє, окрім бі-боя Kuzya. А до півфіналу вдалося пройти лише Анні Stefani Пономаренко.

У півфіналі вона перемогла з рахунком 2:1 одну з найсильніших бі-гьорл світу, італійку Anti. У вирішальному матчі за золото 27-річна українка поступилася 15-річній представниці Литви Домініці Nicka Баневіч. Таким чином Пономаренко здобула срібло.

Друга сходинка п’єдесталу також дозволила Анні відібратися на Європейські ігри, куди автоматично потрапляли перша найкраща четвірка спортсменів серед чоловіків та жінок.

Брейкдансинг буде дебютним видом на літній Олімпіаді-2024 у Парижі, де змагатимуться по 16 чоловіків та жінок в особистих змаганнях. Одну країну зможуть представити не більше двох представників у жінок та чоловіків.

Автоматичну ліцензію на Ігри-2024 в Париж здобудуть переможці Європейських ігор, а також переможці чемпіонату світу. Ще по сім місць розіграють на Олімпійських кваліфікаційних серіях у 2024 році.

Джерело: WDSF Breaking for Gold