Новини Чернігова

Історія суші

Історія суші

Історія суші — це захоплива подорож у часі, що розпочалася багато століть тому в далекій Японії. Суші – це страва, яка стала популярною по всьому світу, завойовуючи серця гурманів з різних країн. Але як саме сучасні суші Київ стали тим, чим ми його знаємо сьогодні? Давайте зануримося в історію цього витонченого діаманта кулінарного світу.

 

Поява перших суші

Перші згадки про суші датуються VIII століттям в Японії. На той час, суші було зовсім іншим, ніж ми звикли бачити сьогодні. Початково, рисовий оцет використовували як засіб консервації риби, обгорнутої в рисову кашу. Цей метод дозволяв зберігати рибу протягом тривалого часу свіжою.

Згодом, в VIII-XII століттях, суші стали поширюватися як перекуска для воїнів у Японії. Це була швидка та зручна їжа, яка забезпечувала необхідну енергію для бойових дій.

З часом, з'явилися різноманітні способи приготування суші. У XVII столітті була винайдена техніка називана нігірі, коли шар рису обгортався норі (морська водорість), а зверху клався шматочок риби. Цей спосіб приготування зробив суші більш привабливим та зручним для споживання.

 

Розвиток страви у XIX-XX столітті

Однак, істинне перетворення суші відбулося в Японії в XIX столітті. В цей час, в Токіо було відкрито перші ресторани, де подавали суші. У цих ресторанах суші готувалися у спеціальних кулінарних майстернях, де шеф-кухарі вдосконалювали рецепти і методи приготування. Саме в Токіо були започатковані такі види суші, як макі (рис і начинка скручуються в рулони з норі) і сашімі (сирі шматочки риби або морепродуктів, подані без рису).

У другій половині XX століття з'явилися перші ресторани зі справжніми японськими суші у Європі та Сполучених Штатах. Суші вразили людей своєю свіжістю, натуральним смаком та витонченою презентацією. Але тоді ще не було доставки і акції заберу сам -25%, яку зараз пропонує ресторан “Євразія”.

 

Сучасні суші

З розвитком глобалізації та культурного обміну суші швидко стало популярним по всьому світу. Різноманітність начинок розширилася, з'явилися експерименти зі смаками та стилями приготування. Замість традиційної риби, суші почали готувати з м'яса, овочів, фруктів та навіть сирів. Суші-ресторани стали популярними місцями для ділових обідів, святкувань та навіть побачень.

Сучасні технології також вплинули на світ суші. Завдяки швидкому поширенню замороженої риби, суші стало доступнішим і популярним не тільки у місцях, де риба не є місцевим продуктом. Онлайн-замовлення та доставка суші додали зручності та зробили його доступним для багатьох.

Сьогодні суші можна знайти в різних варіаціях і стилях по всьому світу. Вони стали популярними як в ресторанах преміум-класу, так і в швидкому харчуванні, де їх можна швидко придбати на ходу.

Історія суші є свідченням того, як культури переходять межі, а кулінарні традиції знаходять нові шляхи в епоху глобалізації. Вона показує, як прості інгредієнти можуть стати справжнім шедевром, якщо їх обробляти з любов'ю та майстерністю.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
23.05.2023

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь