Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чи продовжить УПЦ (МП) користуватися трьома історичними пам’ятками в Чернігові, вирішуватимуть на перемовинах

Питання користування представниками УПЦ (МП) трьома пам’ятками архітектури Чернігова вирішуватимуть на перемовинах. Господарський суд Чернігівської області прийняв рішення призупинити судові провадження стосовно двох релігійних споруд, — Спасо-Преображенського та Троїцького соборів, та дозволив провести процедуру медіації.

УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Нагадаємо, 16 травня аналогічне рішення прийняли і щодо спору про користування чернігівською єпархією УПЦ МП Єлецьким монастирем. Процедура медіації передбачає проведення перемовин із залученням незалежного експерта, який має відповідний сертифікат. На це суд дав сторонам – заповіднику “Чернігів стародавній” та єпархії УПЦ (МП) 90 днів. В разі, якщо вони не досягнуть порозуміння, спір вирішуватимуть в судовому порядку.

“Те, що судом було задоволено обидва клопотання і зупинено провадження у справі – це пряма норма процесуального законодавства. Стосовно проведення медіації, як я раніше наголошував, сторони усвідомлюють, що існуючий спір можна вирішити виключно шляхом проведення переговорів. Зупинення провадження дає нам можливості повноцінно перейти до переговорного процесу, в ході якого спробувати прийти до порозуміння”, — говорить представник Чернігівської єпархії УПЦ (МП) Олександр Шамко.

Представник Чернігівської єпархії УПЦ (МП) Олександр Шамко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, раніше Чернігівська єпархія УПЦ (МП) користувалася пам’ятками архітектури національного значення, а саме: Єлецьким монастирем, Троїцьким та Спасо-Преображенським соборами, на підставі договору про безкоштовне користування, підписаним із заповідником “Чернігів Стародавній”. Ці договори продовжували кожні п’ять років. Строк дії останнього сплив у вересні 2021-го. Наприкінці лютого 2023 року заповідник попросив представників УПЦ звільнити три пам’ятки архітектури та повернути майно державі до 28 березня. Цього не сталося. Натомість єпархія УПЦ подала три позови до суду із проханням визнати старі договори продовженими. У заповіднику “Чернігів Стародавній” вважають договори недійсними, однак погодилися спробувати досягнути порозуміння шляхом перемовин.

“Процедура медіації передбачена законом, це згода двох сторін, коли намагаються знайти спільне порозуміння в межах правового поля без силового протистояння. Паралельно з цим іде робота заповідника, колективу по фіксації стану пам’яток. І ми впевнені, що найближчим часом цей процес буде завершено”, — сказав Суспільному в.о. гендиректора Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Лісовий.

В.о. гендиректора Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Андрій Лісовий про процедуру медіації

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

В.о. гендиректора Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Лісовий. ФОТО: Суспільне Чернігів

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-06-01 19:32:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин