Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Чи потрібні окремі вагони для жінок і чоловіків? Думки чернігівців

На сайті Кабінету міністрів з’явилася петиція із закликом зробити в потягах «Укрзалізниці» щонайменше по одному окремому вагону для жінок і чоловіків, якщо дорога триває понад шість годин . Її зареєстрували 15 травня. Станом на 22 травня петицію підписали вже майже 20 513 людей із 25 тисяч необхідних для розгляду.

12:37, Вчора

Чи потрібні окремі вагони для жінок і чоловіків? (думки чернігівців)

Чи потрібні окремі вагони для жінок і чоловіків? (думки чернігівців)

На сайті Кабінету міністрів з’явилася петиція із закликом зробити в потягах «Укрзалізниці» щонайменше по одному окремому вагону для жінок і чоловіків, якщо дорога триває понад шість годин . Її зареєстрували 15 травня. Станом на 22 травня петицію підписали вже майже 20 513 людей із 25 тисяч необхідних для розгляду.

“Оскільки АТ «Укрзалізниця» є державним підприємством, просимо впровадити окремий вагон для жінок та чоловіків для створення безпечних та психологічно комфортних умов для перевезень, згідно із пунктом 6 Статуту підприємства. На довгих маршрутах, коли є необхідність сну у купейних чи плацкартних вагонах, пасажири можуть відчувати дискомфорт через пасажирів протилежної статі. Непоодинокі випадки неприйнятної поведінки, такі як: нав’язлива поведінка, умисні дотики до інших пасажирів тощо. Зокрема, відомі навіть випадки зґвалтування у купейних вагонах”, — пише авторка петиції Ольга Ожогіна.

Ожогіна додає, що серед іншого можуть виникати незручності під час перевдягання у спільних вагонах. Для ідентифікації покупця під час купівлі квитка вона пропонує додати фільтр «стать».

Чи знають про цю пропозицію чернігівці та що про неї думають?

Геннадій Єршов, скульптор:

– Вперше про це чую. Йдеться про дискусію про окремі вагони чи купе для чоловіків і жінок? Гадаю, якщо мова про потяги, що долають тривалі відстані, де передбачена ночівля, то, можливо, в цьому є сенс. Бо в Польщі, наприклад, не підселяють чоловіка в купе, в якому їдуть жінки, і навпаки. Гадаю, краще, коли жінки – до жінок, а чоловіки – до чоловіків. Є така опція, коли можна обирати спільне купе чи окреме, як купуєш квитки. І чоловік буде їхати з чоловіками, а жінка – з жінками. Гадаю, якщо є такий запит суспільства, то треба писати, добиватися, і в Україні буде така можливість. Розумію, що людям може бути некомфортно їхати з незнайомими людьми протилежної статі.

Олена Терещенко, письменниця, бібліотекарка:

– Якщо чесно, по-моєму хайп на цій темі сильно перебільшений. Я особисто для себе не бачу потреби в таких вагонах. Для мене чоловіки – це, в першу чергу, про захист і допомогу, а не про небезпеку. Хоч ту ж валізу підняти. Натомість є нагальна потреба в осучасненні потягів, аби можна було не їхати всю ніч, а дістатися за 4-5 годин місця призначення. Тоді й питання роздільних купе відпаде. Просто наші, як їх називає письменник Андрій Кокотюха “феміністки українського обряду” не знають, як до себе привернути увагу. Розумію, що в кого був травматичний досвід, можливо, і є така потреба.

Андрій Сагайдак, науковець, гід:

– Навіть не знаю. Аби щось коментувати, треба спочатку проаналізувати, які це дасть переваги, а які недоліки. Вивчити та скептично оцінити аргументи обох сторін, щоб прийняти виважене рішення. Бо, можливо, комусь сором’язливому це зручно. Але, бувало, я їздив у змішаній компанії, й усі збиралися в одному-двох купе для спілкування. Або, якщо ми пара, – чи треба нам їхати окремо? Можна подивитися, як у успішніших сусідів роблять. Можливо, доцільно мати у кожному вагоні 1-2 суто жіночі/чоловічі купе для тих, кому це принципово. Адже для багатьох і сучасна ситуація не є проблемою, вартою уваги.

 

Вероніка Приходько

 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

 

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

Джерело: mynizhyn.com
2023-05-28 13:08:35

Магазин Автозапчастин м.Ніжин