Місто і регіон

Ціни «кусаються», а за гарним варіантом треба поганятись — що на ринку житла у Ніжині?

Війна вплинула на всі сфери нашого життя, звісно ринок житла не виключення. Багато людей змушені були змінити місце проживання, відкласти покупку омріяних квадратних метрів, чи навпаки швидше купити житло, щоб мінімізувати вплив інфляції, тощо. Це все, як у дзеркалі, відобразилося на цінах, попиті й пропозиції.

MYNIZHYN.com з’ясував, яка ситуація з продажем, купівлею та орендою нерухомості у місті над Остром після більш ніж року з часу повномасштабного вторгнення.

У звіті Національного банку України про фінансову стабільність, що презентували наприкінці минулого року, йшлося про дисбаланс, який панує на ринку нерухомості нині. Адже попит лишається слабким і нестабільним. Ціни коливаються — якщо оренда дещо впала, то ціни на продаж продовжують зростати і «кусатися».

У нашому регіоні, згідно даних українського сайту з продажу та оренди нерухомості DOM.RIA, станом на грудень 2022-го вартість однокімнатної квартири на вторинному ринку знизилася на 24,8%. А кількість пропозицій продажу житла на вторинці скоротилася на 58,8%.

Щодо Ніжина, то тут переважає, як і раніше, вторинний ринок житла (такого, що вже мало власника), адже новобудови можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Про ситуацію ми поспілкувалися з фахівцем у сфері нерухомості –  Іриною Селюк.

— Ринок нерухомості однозначно змінився і продовжує змінюватися. У перші місяці війни була проблема з реєстрацією (прописка), не працював реєстр, але потім все відновилось. Ринок Ніжина зараз активний. Продаж нерухомості відбувається. Пропозиція різноманітна — кімнати, частини будинків, квартири і навіть ділянки та комерційні площі. Проте на сьогодні переважає попит на купівлю житла. Люди зараз найбільше цікавляться і купують одно- та двокімнатні квартири, будинки зі зручностями не надто віддалені від центру. Варіанти з ремонтом, щоб відразу заїхати і комфортно проживати. І це зрозуміло, бо нині значно зросли ціни на будівельні матеріали, — зазаначає пані Ірина.

Хоча попит переважає, пропозиція продажу вторинки у Ніжині теж відносно значна. Її ми швидко визначили за кількістю оголошень на популярній платформі. А це понад півтори сотні пропозицій про продаж квартир, будинків та кімнат.

— Житло здорожчало і зростання цін відбувається й надалі. Середня вартість однокімнатної квартири по Ніжину коливається від 15 до 20 тисяч доларів. Якщо квартира малосімейного типу (22 квадратні метри), то може бути 10 – 12 тисяч, — продовжує Ірина Миколаївна.

До прикладу, молодій ніжинській родині, з якою нам вдалося поспілкуватися, малосімейка на одній з центральних вулиць міста обійшлася в 15 тисяч з оформленням. Пара зізналася, що таке житло виглядали довго, адже покупців йому навіть в сьогоднішніх умовах довго чекати не доводиться.

До слова, серед тих, хто купує більшість містяни, мешканці сіл району. Одні розширюються, інші навпаки не тягнуть своє житло і хочуть придбати менше. Приїжджі здалеку покупці ніжинським рієлторам трапляються вкрай рідко.

Значно зріс, порівняно з довоєнним часом, і попит на оренду житла у Ніжині. Орендувати однокімнатку, що є найбільш «ходовим товаром» у цій царині, у місті над Остром коштуватиме від 3000 гривень. Як і раніше, попит тут більший від пропозиції.

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

.

 

Джерело: mynizhyn.com
2023-05-02 09:45:58

Магазин Автозапчастин м.Ніжин