Новини Чернігова

У Чернігові планують створити Меморіальний комплекс загиблим захисникам України

У Чернігові на кладовищі в Ялівщині планують створити Меморіальний комплекс загиблим захисникам України. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради на своїй Facebook-сторінці. Меморіальний комплекс буде на 150-160 поховань, матиме центральну алею, місце для прощання, облаштовані доріжки.

Наразі триває розробка проєкту, необхідно визначитись із візуальним виглядом комплексу, матеріалом для надгробків, їх кольором та розміром. Ескізи можливих варіантів вигляду були презентовані родинам загиблих під час зустрічі.

“Коли ми говорили про впорядкування цього цвинтаря, то виникла думка, що має бути обговорений проєкт Меморіального комплексу, для того, щоб гідно вшанувати пам’ять про наших Героїв, і таким чином продемонструвати повагу до них. Ми вже проводили зустрічі з напрацювання попереднього проєкту, вносили правки”, — сказав виконувач обовязків міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Проєкт Меморіального комплексу загиблим захисникам України. ФОТО: Пресслужба Чернігівської міської ради

Попередньо роботи планують розпочати у 2023 році. Реалізація проєкту, включно з оформленням місць поховань будуть здійснюватися за кошти бюджету Чернігівської міської територіальної громади. Роботи будуть виконуватися лише з погодженням родичів загиблих, йдеться у повідомленні.

У Чернігові планують створити Меморіальний комплекс загиблим захисникам України

Проєкт Меморіального комплексу загиблим захисникам України. ФОТО: Пресслужба Чернігівської міської ради

Нагадаємо, під час активних бойових дій у 2022 році на кладовищі в Ялівщині поховали 1188 людей, серед яких 75 військових. Згодом, майже 200 тіл, за рішення близьких, ексгумували та перепоховали.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-05-09 11:16:06

Магазин Автозапчастин м.Ніжин