Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені стали ближче до візуалізації хронічного болю, який виникає без видимих причин

Людям із хронічним болем без видимих ушкоджень часто не вірять, але нові дослідження вчених Каліфорнійського університету в Сан-Франциско можуть допомогти візуалізувати цей біль.

За словами вчених, гострий біль – це сенсорне й емоційне переживання, що зберігає життя, подібне до голоду або спраги. Іншими словами, біль створюється мозком, щоб попередити нас про реальну або потенційну загрозу нашому виживанню через пошкодження нашого тіла.

Це складна біологічна система сигналізації, і, як і всі системи, вона може дати збій, кажуть дослідники. Наразі хронічний біль неможливо вилікувати – іншими словами, немає кістки, яку можна склеїти, або рани, яку можна зашити, щоб відключити сигналізацію.

Для людей, які повідомляють про хронічний біль без будь-яких ознак під час обстеження або сканування, біомаркер або науковий вимір, який міг би об’єктивно показати аномалію в їхній системі, вже давно є метою дослідників.

У нещодавньому експерименті вчені вивчили чотирьох людей, які страждають від хронічного болю. Їм імплантували електроди в ділянки мозку, що відповідають за планування, очікування та емоції, які важливі для виникнення болю.

Потім учені зіставили активність мозку в цих ділянках зі щоденними оцінками інтенсивності болю протягом шести місяців.

Дослідження дало змогу об’єктивно продемонструвати, що ділянки мозку, які обробляють інформацію, за хронічного болю відрізняються за гострого болю.

Замість того, щоб просто покладатися на звіт людини про біль, як на свідчення її досвіду, аномальна нейронна активність забезпечує об’єктивне свідчення наявності хронічного болю.

У певному сенсі це дозволяє дослідникам візуалізувати стан, як зламану кістку на рентгенівському знімку.

За словами вчених, розуміння подібних ділянок мозку, відповідальних за хронічний біль, може в майбутньому призвести до методів лікування, спрямованих на конкретний вплив на ці дисфункціональні ділянки.

Це може відбуватися, наприклад, шляхом модуляції нервової системи за допомогою подачі електрики, щоб викликати вивільнення хімічних речовин, які можуть пригнічувати аномальну активність нервової системи, що викликає постійний біль.

Хоча дослідження обіцяє відкрити шлях до терапії болю в майбутньому і є ще одним кроком на шляху до визнання хронічного болю самостійним захворюванням, вчені визнають, що в них поки що немає надійних і ефективних методів його лікування.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-26 09:46:56