Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Росіяни погрожували відрубати ногу, аби зізнався у співпраці з ЗСУ: про що у суді розповів житель Вишневого

У Ріпкинському районному суді заслухали свідчення жителя села Вишневе Дмитра, якого російські окупанти двічі затримували та катували під час окупації Чернігівщини у лютому-березні 2022 року. В жорстокому поводженні із цивільними підозрюють російського військовослужбовця Ондара Арчи. Його судять заочно, бо наразі місце його перебування невідоме.

Дмитро не захотів показувати своє обличчя.

“Якийсь командир прийшов, сказав: «Відрубайте йому ногу, він зараз вам все розповість». Потім відійшов, у сторону, вони : «Давай, зізнавайся, а то ногу відрубаємо». Я кажу: «Ні в чому признаватися, нічого не знаю»”, — говорить чоловік.

За даними опублікованими на сайті Генеральної прокуратури України, підозрюваний у справі — Ондар Арчи. Він — військовослужбовець армії РФ, житель міста Кизил, республіки Тива. Чоловік у складі російської армії окупував село Вишневе 25 лютого.

Підозрюваний військовий РФ Ондар Арчи, який окупував село Вишневе у складі російської армії. ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

На сервісі Google Maps видно, яка кількість російської техніки розміщувалась в той період у селі.

Дмитро, який все життя живе у Вишневому, з приходом окупаційної армії, вирішив виїхати із села. 28 лютого, він зібрав речі, повантажив їх в авто, сів за кермо, але не встиг від’їхати. До його двору приїхали озброєні військові. Так вперше чоловік потрапив у полон. Їх з матір’ю відвезли до лісопильні. Допитували, а коли не дізнались ніякої інформації, згадує він, командир наказав своїм солдатам його розстріляти.

Техніка Збройних сил РФ у Вишневому на Чернігівщині в лютому-березні 2022 року

Техніка Збройних сил РФ у Вишневому на Чернігівщині в лютому-березні 2022 року. ФОТО: Google Maps

“Мене повели в сад, там навпроти лісопильні. Від машини може на метрів 20 відійшли, почались вибухи, всі там росіяни почали падати, ховатись хто куди може”.

Той обстріл врятував життя Дмитру, російські військовослужбовці не виконали наказ, та за годину відпустили чоловіка додому. Вдруге у полон він потрапив, коли ремонтував розграбований росіянами магазин брата. 3 березня, чоловіка затримали біля будівлі магазину. В його кишені знайдуть батарейки від ліхтарика.

“Зізнавайся. У тебе батарейки, акумулятори. Ти запускав дрон, ми бачили дрон літав, ти його запускав, де ваша база?”

Сліди від військової техніки Збройних сил РФ у Вишневому на Чернігівщині

Сліди від військової техніки Збройних сил РФ у Вишневому на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Дмитра знову привезли до лісопильні, там в одному з приміщень його утримують. За словами чоловіка, одним із перших, над ним починає знущатися Ондар Арчи.

“Дав прикладом по обличчю, потім роздягли, зняли взуття, притягнули колок і давай по п’ятках, по ногах бити. Дуже довго, уже і ніг потім не відчував”.

У катівні був не лише він, згадує у суді Дмитро, чоловік чув ще голоси полонених.

“Вони час від часу військові ті мінялись. Одні прийдуть катують, потім інші приходять. Так вони постійно змінювались”.

Залишки російської техніки у Вишневому на Чернігівщині

Залишки російської техніки у Вишневому на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Врятувала Дмитра мати, яка прийшла шукати свого сина. Вона змогла довести, що акумулятори були від ліхтарика, а не від безпілотника. З множинними травмами чоловіка відпустили додому.

“Переломи на двох ногах, рука, пальці… — Поламані? — Так. Черепно-мозкова травма”.

Наразі розгляд справи вже на фінальному етапі, за словами прокурора Чернігівської обласної прокуратури Сергія Домашенка, наступного засідання під час дебатів, вони проситимуть максимальну міру покарання для російського військовослужбовця — 12 років позбавлення волі.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-06-06 20:05:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин