Україна і світ

Ніхто не знає, яким буде рішення на саміті у Вільнюсі щодо членства України в НАТО – Столтенберг

Питання про членство України в НАТО і далі обговорюється серед союзників, тому невідомо, яким буде результат саміту у Вільнюсі.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав у середу в рамках виступу на Брюссельському форумі Німецького фонду Маршалла.

– Щодо цього питання (членства України в НАТО, – Ред.) серед союзників існують різні думки. Єдиний шлях прийняття рішення в НАТО – це консенсус. Зараз консультації тривають. Сьогодні у мене теж буде кілька телефонних дзвінків щодо того, як відповісти на українські амбіції щодо членства в НАТО. Ніхто зараз не зможе сказати, яким буде остаточне рішення на саміті у Вільнюсі з цього питання, – сказав він.

Він нагадав, що військово-політичний блок налічує 31 країну-учасницю, яким треба провести відповідні дискусії.

– Сказавши це, я хочу наголосити на наступному: ми також згодні з багатьох питань, коли йдеться про Україну і членство. Ми всі згодні з тим, що Україна буде членом альянсу, це було чітко заявлено на саміті в Мадриді торік і було повторено багато разів після того, як це рішення було ухвалено вперше в 2008 році, – додав він.

Столтенберг також нагадав, що всі країни-члени НАТО згодні, що двері військово-політичного блоку відчинені для нових членів, і що це тільки союзники по НАТО і Україна вирішуватимуть, коли вони можуть приєднатися, а не Росія, оскільки у Кремля в цьому питанні “немає вето”.

Генсек НАТО додав, що країни-союзники згодні і щодо того, що сьогодні “найбільш терміновим і важливим завданням” є гарантування того, що Україна переможе як суверенна держава.

– Якщо Україна не переможе, тоді не буде ніякого питання про членство, щоб його обговорювати, – додав він.

Нагадаємо, саміт НАТО у Вільнюсі, як планується, відбудеться 11 і 12 липня 2023 року.

Раніше український посол у НАТО Наталія Галібаренко заявляла, що Україна готує два пакети для країн-членів НАТО щодо подальшої співпраці: політичний і практичний.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-24 18:34:27

Магазин Автозапчастин м.Ніжин