Україна і світ

Не знала ні слова українською: Олена Фроляк розповіла, як вивчала мову з нуля

Керівниця інформаційної служби телеканалу ICTV і ведуча марафону Єдині новини Олена Фроляк розповіла, коли вперше заговорила українською та з якими труднощами стикнулася.

Хоча рідним містом для себе ведуча вважає місто Косів на Івано-Франківщині, народилася вона в Казахстані. Тільки в 6 років вона вперше приїхала в Україну і почала опановувати нову для себе мову.

– Мій батько закінчив Чернівецький медичний інститут. В Радянському союзі після вишу треба було три роки відпрацювати там, де скажуть. Його направили піднімати цілину у Казахстані, як і багатьох в той час. Там він познайомився з моєю мамою, потім народилася я, – згадує Олена.

Ведуча розповідає, що батько дуже сумував за Україною, тому сім’я згодом переїхала до Косова, де пообіцяли роботу.

– Мені було шість. До школи залишався ще рік, тому віддали до дитячого садка. Я не знала ні слова українською, тому мене називали “москалькою”. Не знала, що це означає, але було образливо. Та за місяць я вже опанувала українську, говорила з гуцульськими словечками та інтонацією. У Косові пройшли моє дитинство, юність, перше кохання – одні з найщасливіших років, – говорить Фроляк.

Ведуча впевнена, що виконуючи прості поради, можна безболісно перейти на українську мову і в дорослому віці.

Оточити себе україномовним середовищем. Найлегше заговорити будь-якою мовою, якщо чуєш і бачиш її щодня. Сьогодні це можна зробити й самому, за допомогою фільмів, книг, музики. Культура державною мовою зараз розвивається з кожним днем все активніше.

Вести балачки українською. Розмови з рідними і друзями нас стимулюють найбільше. Тому використовуючи українську у побуті, в першу чергу, ви навчитеся по-новому висловлювати свої почуття, мрії і переживання. А це ще один важливий крок до змін.

Не боятися помилок. Будь-який вчитель іноземної вам порадить не зациклюватися на неточностях і просто говорити. Чому з українською має бути інакше? Помилки — це нормально для будь-якого навчання. Тому не соромтеся і прямуйте до своєї цілі.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-24 09:45:15

Магазин Автозапчастин м.Ніжин