Новини Чернігова

Найбільший хабар в історії України: САП передала до суду справу Насірова

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова та його колишнього радника, яким інкримінують одержання понад 722 млн грн хабаря від бізнесмена Олега Бахматюка.

Про це повідомляють пресслужби НАБУ та САП

У НАБУ зазначили, що це найбільша задокументована неправомірна вигода в історії України.

“Установлено, що протягом 2015 -2016 років очільник ДФС України одержав на свою користь та на користь третіх осіб понад 722 млн грн неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд грн”, — повідомили у САП.

За даними слідства, надання і отримання хабаря в іноземній валюті (5,5 млн доларів США та 21 млн євро) відбувалося із використанням низки компаній, зареєстрованих за кордоном.

У НАБУ нагадали, що розслідування розпочалося ще у 2017 році. Але через те, що сплата неправомірної вигоди відбувалася шляхом перерахування коштів між компаніями-нерезидентами з використанням рахунків в закордонних банківських установах, вона потребувала  часу та комунікації з компетентними органами інших країн.

“За час розслідування задля збору доказів закордоном щодо отримання неправомірної вигоди було надіслано понад 10 запитів про міжнародну правову допомогу до чотирьох юрисдикцій (Латвія, Швейцарія, Британські Віргінські Острови, США)”, — зазначили в НАБУ.

Схема отримання хабаря головою ДФС. Інфографіка НАБУ

Дії колишнього очільника ДФС України кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України, його радника – за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України.

“Матеріали стосовно власника агрохолдингу, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України, прокурором виділені в окреме провадження, у якому сторона захисту підозрюваного наразі ознайомлюється із матеріалами досудового розслідування”, — зазначили у САП.

18 квітня Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили досудове розслідування за підозрою власника агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка у справі про надання хабаря ексголові Державної фіскальної служби (ДФС) Роману Насірову та його раднику.

Що відомо про справу

У жовтні 2022 року ексочільнику Державної фіскальної служби Роману Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олегу Бахматюку повідомили про підозру у справі про відшкодування ПДВ.

Колишньому голові ДФС Роману Насірову обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня 2022 року з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 млн грн.

17 листопада минулого року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила задовольнити апеляційну скаргу захисту колишнього голови ДФС Романа Насірова. Суд залишив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 523,2 млн грн застави.

8 березня Вищий антикорупційний суд заочно арештував власника агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка у справі про надання хабаря ексголові ДФС Насірову та його раднику.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-05-24 15:05:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин