Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

З прикордоння Чернігівщини, яке обстрілюють росіяни, за тиждень евакуйовують до 400 людей

За тиждень з прикордонних громад Чернігівщини, які найбільше обстрілює Росія, вдається евакуювати від 300 до 400 людей. Частина людей повертається назад, сказав у коментарі Суспільному начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

“Тільки вчора (7 червня, — ред.) були обстріли, горіли хати, вчора я був на місці, дивився і спілкувався з людьми. У деяких є мотивація до виїзду, але багато тих, з ким я спілкувався, вони хочуть залишатися вдома, на своїй землі, зі своїм господарством. За тиждень може виїжджати близько 300 та 400 людей, але за той же тиждень повертається 50. Тобто, люди повертаються де нема обстрілів, у ті села, які обстрілювались, але зараз там тихо”.

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. ФОТО: Суспільне Чернігів

В’ячеслав Чаус повідомив, що нині у Новгород-Сіверському, Корюківському та Чернігівському районах області створені спеціальні місця для тимчасового перебування людей, яких евакуйовують з прикордонних територій.

“Люди не хочуть виїжджати далеко, вони виїжджають в межах своєї громади, і громада зацікавлена насправді, щоб людину втримати у себе вдома. Якщо не справляється громада по своїм потужностям, далі виїжджають по району і ми готові надавати місця для розміщення у Ніжині, Прилуках. Але, на жаль, темпи виїзду людей, евакуації дуже низькі”.

З прикордоння Чернігівщини, яке обстрілюють росіяни, за тиждень евакуювують до 400 людей

Евакуація людей з прикордоння Чернігівщини (фото архівне). ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом по Чернігівській області (станом на 8 червня,— ред.) евакуювалися понад 1 200 людей, половина з них – із Новгород-Сіверського району. За останній тиждень звідти виїхали 10 людей, семеро з них нещодавно повернулись назад, до своїх домівок. Є, зі слів Чауса, населені пункти, де вже практично не залишилось людей.

“Насправді їх небагато. Це ті населені пункти, в яких ще, наприклад, місяць тому проживало 8 — 10 людей, а зараз вони вже пусті. Раніше там мешкало 50, 60, 70 людей, тобто, зараз такі населені пункти пусті, але ще лишаються населені пункти на прикордонні, там де живуть люди і у людей нема активного бажання виїжджати”.

Евакуація людей з прикордоння Чернігівщини

Евакуація людей з прикордоння Чернігівщини (фото архівне). ФОТО: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-06-08 20:46:07

Магазин Автозапчастин м.Ніжин