Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Експерт пояснив, чому Росія обмежена в можливості виготовлення зброї

Росія не впорається з переведенням економіки на забезпечення своєї армії, оскільки РФ має низький рівень розвитку технологій, який не дає можливості налагодити виробництво військової техніки та озброєнь до рівня темпів виснаження резервів.

Про це у середу, 16 серпня, в ефірі телеканалу FreeДом розповів український фінансист Сергій Фурса.

– Я не знаю, що таке “стати на військові рейки” і так далі. У сучасній економіці так не працює. Це неможливо. Якщо ви уявляєте собі картини Другої світової війни, коли і жінки, і діти клепають снаряди на якихось заводах за Уралом, — ну, не буде цього в сучасному світі, це неможливо, – вважає експерт.

Сергій Фурса каже, що у сучасному світі війна є дорогою справою, а економіка РФ є досить маленькою порівняно з економікою країн Заходу, з якою Кремль намагається змагатись.

– Україна, маючи підтримку західних країн, може собі дозволити нарощувати видатки на армію, тому що всі інші видатки в Україні фінансуються за допомогою Заходу. Плюс Україна отримує десятки мільярдів доларів військової допомоги. Усього цього Росія не має, а є технологічна відсталість та є спроба якось компенсувати ось цю відсталість. І вони будуть щось фінансувати. Там 37% бюджету вже йде на армію, — сказав він.

Наразі, впевнений експерт, Росія знаходиться в положенні, де змушена скорочувати витрати, оскільки державний бюджет має дефіцит.

– Все одно там вище якоїсь голови вони не стрибнуть. І британці нещодавно писали про те, що Росія не може налагодити виробництво до рівня темпів виснаження резервів. Тобто витрачається озброєння все одно більше, ніж Росія здатна виробляти, навіть враховуючи такі витрати, – сказав він.

Фінансист вважає, що російський диктатор Володимир Путін буде шукати інші способи співпраці з такими країнами, як Білорусь та Іран, а також посилюватиме економічні зв’язки з Китаєм.

– Те, що зараз страждає російська економіка, це для нього таке — ну, страждає і страждає. Поки це не загрожує його владі, йому все одно. Якщо це в якийсь момент загрожуватиме його особистій владі, то можливо, що він обере інший варіант. Але поки що попри навіть бунт Пригожина, такої гострої загрози своїй владі він не відчуває, і тому продовжуватиме, – резюмував експерт.

Раніше очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба казав, що держави Глобального Півдня можуть чинити спільний тиск на Росію, щоб змусити Кремль змінити позицію щодо війни проти України.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-08-16 20:17:30