Діти вчаться стригти та робити вироби з дерева. У Комарівській гімназії на Чернігівщині працює проєкт “Перша професія”

Вчаться стригти, робити зачіски та вироби з дерева. У Комарівській гімназії на Борзнянщині працюють два гуртки, які можуть відвідувати всі охочі учні. Директор закладу Віктор Стриженко розповів, що організувати все допомогла громадська спілка “Освіторія”, так діє проєкт “Перша професія”. Також вони допомагають з фінансуванням. Знання і навички, які діти здобувають на гуртках, можуть допомогти їм у майбутньому знайти собі роботу.
Вчителька гімназії Тетяна Запорозька проводить заняття у гуртку “Перукарська справа”. Раніше жінка півтора року працювала перукарем у Ніжині. Тепер ділиться знаннями зі своїми учнями. Спочатку діти дізнаються про догляд за волоссям, потім вчаться робити зачіски та стрижки.
“Вихованці нашої школи, більшість з них – це діти, які опинилися в складних життєвих обставинах. А коли дитина залишає школу, вона залишається сам на сам зі своїми проблемами, особливо в такий складний, як зараз, час. І ось у цю хвилину стають в пригоді оці навички Дитина чітко розуміє: я щось можу”, — каже Тетяна Запорозька.
Вчителька гімназії та викладачка гуртка “Перукарська справа” — Тетяна Запорозька. ФОТО: Суспільне Чернігів
Учень восьмого класу Богдан Тюх вже три роки ходить на цей гурток.
“Мені подобається робити зачіски, накручувати, ну і доглядати за волоссям. Я навчився заплітати колоски”.

Учень восьмого класу — Богдан Тюх. ФОТО: Суспільне Чернігів
На цей же гурток ходить і брат Богдана, дев’ятикласник В’ячеслав. За чотири роки він навчився стригти хлопчиків і накручувати волосся дівчатам.
“В професії не знадобиться. А те, що я стригтиму хлопців надалі, це буде моїм підробітком”.

Учень дев’ятого класу — В’ячеслав Тюх. ФОТО: Суспільне Чернігів

Діти вчаться стригти волосся та робити зачіски. ФОТО: Суспільне Чернігів
Також у гімназії є гурток “Столярна справа”. Семикласник Олексій Василенко ходить на нього чотири роки. Каже, що за цей час виготовив багато речей для свого дому.
“У мене батько був теж столяр, він вирізав. Мені дуже подобається, він ікони вирізав. Я думаю, мабуть, у майбутньому піду вчитися далі і буду вирізати”.

Учень сьомого класу — Олексій Василенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
“Я продав свою дощечку відомій людині, учив Тараса Тополю вирізати, йому сподобалося, він фоткався, він класний”, — каже Олексій.

Фото дітей з фронтменом гурту “Антитіла” Тарасом Тополею. ФОТО: Юрій Безпалий

Діти вчаться робити вироби з дерева у Комарівській гімназії. ФОТО: Суспільне Чернігів
Зокрема, учні допомагають військовим. Зробили для них стільчики-трансформери. Наступного року планують зробити ще столики. Крім цього, діти беруть участь у благодійних ярмарках, а гроші передають ЗСУ.

Вироби з дерева для благодійної ярмарки. ФОТО: Юрій Безпалий
Керівник гуртка “Столярна справа” Юрій Безпалий говорить: учні часто самі пропонують, що хочуть виготовити.
“Ми починаємо з простішого до складнішого. Дітям подобається, вони приходять сюди, набувають уміння”.

Керівник гуртка “Столярна справа” — Юрій Безпалий. ФОТО: Суспільне Чернігів
Директор Комарівської гімназії Віктор Стриженко розповідає: працюють гуртки завдяки “Освіторії”. Ця громадська спілка допомагає забезпечити матеріально-технічну базу для гуртків і виплатити зарплати їхнім керівникам.
“Нам просто пощастило. Керівництво «Освіторії» якось проїжджало повз наш заклад і вони побачили, що на карті є дитячий заклад”.

Директор Комарівської гімназії — Віктор Стриженко. ФОТО: Суспільне Чернігів
Керівниця проєкту “Перша професія” Інна Іванова каже: вони співпрацюють з багатьма закладами освіти в Україні, у яких працюють різноманітні гуртки для дітей.
“Для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, це дуже важливо саме для їхньої подальшої соціалізації в суспільство. Виходячи за стіни закладу, вони вже знають, як можна заробляти кошти, мають навички вже першої професії”.

Керівниця проєкту “Перша професія” — Інна Іванова. ФОТО: Суспільне Чернігів
Директор гімназії говорить: у закладі хочуть, аби “Освіторія” допомогла відкрити ще й гурток з кулінарної справи. Інна Іванова сказала, що вони готові розглянути це побажання.
Дивіться у сюжеті:
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Суспільне мовлення України
2023-06-02 20:07:05