Новини Чернігова

Делегація з Чернігівської міськради в Європі: за чиї гроші їздили та з якими домовленостями приїхали

З 8 по 17 травня делегація з Чернігівської міськради перебувала у закордонному відрядженні у містах-партнерах: французькому Реймсі та німецькому Аахені. Хто туди їздив, за чиї кошти була поїздка, що обговорювали та про що в результаті домовились – читайте у матеріалі.

Склад делегації та фінансування поїздки

За словами виконувача обов’язків міського голови Чернігова Олександра Ломака, чернігівська делегація складалася з чотирьох людей.

“Це був я, Наталія Хольченкова (депутатка міськради від фракції “Рідний дім”, — ред.) та гендиректор другої міської лікарні Владислав Кухар (депутат міськради від фракції “Рідний дім”, — ред.). Також з нами на частину поїздки у місто Реймс був депутат Роман Резник (депутат міськради від фракції “Рідний дім”, — ред.), він якраз був в цей час в іншому відрядженні в Європі, і приєднався до нас на волонтерських засадах”.

Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів

Це було відрядження, додав Ломако, тому гроші за проїзд будуть компенсувати з міського бюджету.

“Проїзд нашої делегації, Хольченкової та мене, оплачував бюджет (скільки саме – не сказав, бо ще не рахували, — ред.). Оплату проживання і всі затрати, пов’язані з перебуванням там: харчування, переїзди між містами – це особисті кошти або кошти приймаючої сторони, яка забезпечувала нас”.

“Ми не їздили за грошима”

Як сказав Ломако, одним з результатів поїздки чернігівської делегації є підписання партнерської угоди про співпрацю з французьким Реймсом та німецьким Аахеном.

“Ми не їздили за грошима. Це все-таки підписання угод про партнерство між двома містами. Місто не може фінансувати ці роботи. Звичайно, це дружба, яка виливається в проєкти, напрямки роботи, обмін досвідом, культурний обмін і так далі”, – сказав Ломако.

Серед них – проєкт іменного парку з містом Аахен, проєкт фонтану, проєкт очисних споруд для очистки води, проєкт сміттєпереробки, напрямок зеленої енергетики та розвитку інфраструктури в Чернігові.

Також, за словами Наталії Хольченкової, розпочалась робота з французами над проєктом щодо відпочинку та реабілітації в місті Реймс дітей з Чернігова, які втратили батьків або одного з батьків під час активних бойових дій.

“Також був візит на один з найбільш сучасних, великих і модернізованих заводів очистки води в Аахені. Також в рамках візиту ми відвідали Рейнський університет і Рейнсько-Вестфальський технічний університет Аахена. Ми також розглядаємо напрямок співпраці з університетами”, – додала вона.

Наталія Хольченкова, депутатка міськради від фракції "Рідний дім"

Наталія Хольченкова. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Для себе я також виділив можливість співпраці по реконструкції Чернігівської ТЕЦ. Тому що після повернення майна в управління громадою, нам будуть потрібні кошти на модернізацію. Також вони готові працювати по громадському транспорту і по водоканалах. Плюс вони готові з нами працювати на залучення коштів, тому що у них є досвід роботи з Європейським Союзом”, – повідомив Ломако.

Протезування за кордоном

Гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар розповів, що під час поїздки він відвідав Рейнську центральну лікарню, де обговорював можливість протезування українських бійців.

“Ми обговорювали, щоб направляти на лікування пацієнтів для протезування ампутованих кінцівок для чернігівців, які їх втратили на війні. Керівництво взяло місяць для того, щоб детально вивчити це питання та провести відповідні перемовини в колективі. І через місяць ми чекаємо на підписання меморандуму, щоб мати можливість направляти туди необхідну категорію пацієнтів”, – зазначив Кухар.

Гендиректор Чернігівської другої міської лікарні Владислав Кухар

Владислав Кухар. ФОТО: Деснянська правда

Також під час поїздки провели перемовини щодо трансплантації нирки та можливості постачання до Чернігова апаратури, яка була у вжитку, але з невеликим терміном експлуатації, не більше п’яти років.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-05-23 17:13:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин