Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

В селі на Чернігівщині, де під час російської окупації була катівня, проголосували за перехід храму до ПЦУ

У Новобиківському старостинському окрузі релігійна громада Свято-Успенської парафії змінила конфесійне підпорядкування – з Української Православної Церкви до Православної Церкви України. 9 червня за це проголосували 173 місцевих жителі, 13 — висловилися проти. Це відбулося у місцевому будинку культури.

Зі слів голови Новобиківського старостинського округу Ігоря Костоварова, питання переходу релігійної громади до ПЦУ набуло актуальності після російської окупації села, яка тривала 33 дні. В Новому Бикові тоді росіяни в підвалі котельні влаштували катівню, де тримали щонайменше 40 людей.

Голова Новобиківського старостинського округу Ігор Костоваров. ФОТО: Суспільне Чернігів

Збори ініціювали самі жителі Новобиківського старостату. Для їх проведення за місяць зібрали 500 підписів — це третина населення.

Юлія Кірієнко із Нового Бикова очолила цю ініціативну групу:

“Ще до 24 лютого, 25, 26, 27 лютого (2022 року, — ред.) я ходила в нашу церкву, бо я думала і вірила, що ми молимося Україні та за Україну. 27-го я не почула взагалі слова «Україна», «мир», «перемога за Україну» і 28-го я вже вирішила – геть московського попа”, — сказала жінка.

Юлія Кірієнко із Нового Бикова

Юлія Кірієнко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вони отримали від старостату дозвіл на проведення зборів. На них були представники обох конфесій, правоохоронці, військовослужбовці ЗСУ.

До зборів доєдналися 238 людей. З них 173 підняли руки за перехід до ПЦУ. Свою позицію вони підкріпили підписами. Ще 13 присутніх – висловилися проти.

У селі Новий Биків люди проголосували за перехід храму до ПЦУ

У селі Новий Биків люди проголосували за перехід храму до ПЦУ. ФОТО: Суспільне Чернігів

У селі Новий Биків люди проголосували за перехід храму до ПЦУ

У селі Новий Биків люди проголосували за перехід храму до ПЦУ. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів старости Ігоря Костоварова, документи зі зборів передадуть в Ніжинську РВА та Чернігівську ОВА. Після отримання ряду необхідних документів буде вирішуватися питання щодо передачі єдиного в громаді Свято-Успенського храму — від Української Православної Церкви до Православної Церкви України.

“Всі ті обряди, всі послуги, які надавалися, будуть виконуватися і надалі для наших жителів. Плануємо у цьому храмі, іншого приміщення у нас в старостинському окрузі немає. Це буде розмова із юристами. Плани одні – дотримання юридичних норм і правил”, — сказав староста.

Про зміну парафії діючий настоятель храму, митрофорний протоієрей УПЦ МП Георгій Хвуст сказав так:

“Ми стоїмо за Українську Православну Церкву. Це група, яка не ходить у церкву. Війна іде, а вони колотнечу роблять. Треба молитись Богу. А вони народ ділять навпіл, щоб були ворогами. Люди, які ходять у церкву не прийдуть. Вони віруючі люди, вірять Богу. А невіруючі, як собі зберуть (підписи — ред.), то хай собі будують храм”.

Настоятель храму, митрофорний протоієрей УПЦ МП Георгій Хвуст

Митрофорний протоієрей УПЦ МП Георгій Хвуст. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також присутні внесли зміни до Статуту релігійної громади та погодили звернення до правлячого Архієрея Чернігівської Єпархії ПЦУ про призначення настоятеля релігійної громади.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-06-09 19:44:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин