Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Владислава Атрошенка звільнили з посади міського голови Чернігова Уточнено

6 червня міського голову Чернігова Владислава Атрошенка звільнили з посади. Про це йдеться у записі в трудовій книжці Атрошенка, який він опублікував на своїй Facebook-сторінці.

Нагадаємо, що Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Чернігівської МВА в особі її керівника Дмитра Брижинського, визнав незаконним та скасував розпорядження Чернігівської міськради про призупинення повноважень Владислава Атрошенка на посаді міського голови Чернігова, визнав протиправною бездіяльність в.о. міського голови Олександра Ломаки через не оформлене звільнення Атрошенка, а також зобов’язав Ломаку все ж таки звільнити Атрошенка з посади.

Запис про звільнення з посади міського голови Чернігова у трудовій книжці Владислава Атрошенка. ФОТО: Владислав Атрошенко

“Я утримувався від жодних коментарів після свого відсторонення від посади Чернігівського міського голови за унікальним по своїй суті рішенням Яворівського районного суду Львівської області та призначення громадянина Брижинського головою Чернігівської міської військової адміністрації. Чому утримувався й утримуюсь? Тому, що всім і так все зрозуміло, а об’єктивні пояснення можуть зашкодити Україні, яка з простягнутою рукою звертається до усього цивілізованого світу за зброєю і грошима, аргументуючи, що вона бореться за цінності, які сповідує цей самий цивілізований світ…”, — йдеться у повідомленні Атрошенка у Facebook.

Того ж 6 червня виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако у коментарі Суспільному казав, що рішення суду про звільнення Владислава Атрошенка з посади міського голови Чернігова оскаржуватимуть у суді. В міській раді мали готувати апеляцію до шостого Апеляційного суду міста Києва.

“Мені дивні їх пріоритети під час війни у прикордонному Чернігові, коли країна воює і нам треба єднатися. Мені дивні дослідження чи правильно, чи не правильно звільнили Атрошенка, якого відсторонили на один рік. Звичайно ми з цим рішенням не згодні, як і не згодні з попередніми рішеннями судів. В нас є право на апеляцію, ми будемо домагатися відновлення на посаді Владислава Атрошенка”, — сказав Ломако.

Нагадаємо, що Чернігівська МВА, в особі її начальника Дмитра Брижинського, направила скаргу до Мін’юсту та подала до суду на Чернігівську міськраду, в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака та відстороненого керівника міста Владислава Атрошенка через те, що Атрошенко досі вважається керівником міськради. Брижинський говорить, що скаргами та позовом до суду він хоче досягти виконання рішення Львівського апеляційного суду у вигляді позбавлення Владислава Атрошенка права обіймати посади, що пов`язані з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, строком на один рік.

У коментарі Суспільному юридичний радник громадянської мережі “ОПОРА” Павло Романюк казав, що повноваження міського голови мають достроково припинятися з наступного дня за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копій відповідного рішення суду без ухвалення рішення відповідної ради. Про це також йдеться у рішенні суду.

“Таким чином, законодавство не передбачає необхідність ухвалення жодного окремого рішення про дострокове припинення повноважень міського голови з боку міської ради. Тому як тільки копія рішення Львівського апеляційного суду надійшла міській раді або виконавчому комітету, з наступного дня за днем її одержання його повноваження вважаються припиненими. І він їх не може відновити”, — пояснював Романюк.

За словами Павла Романюка, “відновити” повноваження Атрошенко зможе тільки перемігши на наступних місцевих виборах. До них повноваження міського голови виконуватиме секретар міської ради.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

“Наголошу, що під час воєнного стану вибори не відбуваються, а після припинення чи скасування воєнного стану відповідні вибори можуть бути призначені чи проголошені не раніше ніж через місяць”.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-06-08 11:10:08

Магазин Автозапчастин м.Ніжин