Україна і світ

Виступ Зеленського у суді в Гаазі про створення трибуналу над РФ від 4 травня 2023

Президент України Володимир Зеленський закликав створити міжнародний трибунал щодо злочину повномасштабної агресії РФ проти нашої країни, трансформувавши досвід Нюрнберзького процесу.

Про це глава держави заявив під час виступу в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі (Нідерланди). Промова президента називалася: Немає миру без справедливості в Україні.

Він зазначив, що РФ уже вчинила тисячі воєнних злочинів в Україні, забравши життя десятків тисяч українців.

Зеленський нагадав, що саме злочин агресії РФ призвів до решти. Він є первинним, “початком зла”, і має бути покараний. Цього можна добитися лише за допомогою трибуналу.

Президент додав, що Європа і світ уже мали подібний досвід, коли був організований Нюрнберзький процес над нацистами в 1945 – 1946 роках.

– Ініціювання агресивної війни – це міжнародний злочин, який відрізняється від решти тим, що містить у собі зло всіх інших злочинів. Ми повинні трансформувати досвід Нюрнберзького трибуналу у нові операційні правила.

Саме тому ми виступаємо за створення такого трибуналу. Ми хочемо продовжити традицію обов’язкового покарання за злочин агресії – як гарантію неповторення такої агресії, – наголосив Зеленський.

Він уточнив, що в питанні справедливості світ не повинен шукати виправдань і посилатися на недоліки міжнародного права. Натомість потрібно ухвалювати сміливі рішення, які виправлять ці недоліки.

На переконання президента, саме це світова спільнота повинна зробити зараз: “для нас, для вас і всіх народів”, інакше “це стане проявом слабкості”.

– Я хочу закликати світ: не треба боятися. Агресор має відчути всю повноту справедливості, спрямовану проти нього. Це наша історична відповідальність, – заявив Зеленський.

Він зазначив, що Україна наполягає на створенні саме повноцінного міжнародного трибуналу, а не якоїсь гібридної форми суду над РФ.

Глава держави пояснив, що український суд може забезпечити відповідальність за більшість воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами. Проте лише трибунал може розглядати злочин агресії.

– Тільки один інститут здатен відреагувати на первинний злочин агресії. Це трибунал, а не щось гібридне, – повідомив президент, додавши, що Україні потрібні “повноцінний трибунал та повноцінна справедливість”.

Зеленський зауважив, що тривалого миру після завершення війни в Україні можна досягнути лише завдяки сильним цінностям. Йдеться про зміцнення свободи, верховенства права та забезпечення повноцінного правосуддя.

– Ми не можемо допустити ні гібридний імунітет, ні гібридний мир, пов’язаний із призупиненням воєнних дій. Правосуддя та справедливість – це те, що потрібно нам, а не гібридні форми, – заявив він.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-04 13:34:00

Магазин Автозапчастин м.Ніжин