З’явились нові деталі масштабних пожеж в Португалії

З’явились нові деталі масштабних пожеж в Португалії

Джерело Телеканал новини «24»

У Португалії сталася найбільша за 50 років пожежа. Полум’я охопило центральний район Португалії Педро-Гранті. Загалом у лісах зафіксували 156 пожеж. Наразі активних лишилося 11, з яких 2 – найбільші та найсильніші.
Пожежники намагаються загасити вогонь, проте через сильні пориви вітру це зробити вкрай важко. Уряд Португалії робить усе можливе для того, щоб запобігти поширенню вогню.
“Наразі поліція разом із рятувальниками намагаються розпізнати жертв трагедії. Ми дуже співчуваємо родинам загиблих та намагаємося зробити усе можливе, щоб ліквідувати пожежу”, – зазначив прем’єр-міністр Португалії Антоніо Коста.
Причиною масових пожеж стала сильна спека, яка трималася протягом кількох днів. Вдень температура сягала до 40 градусів за Цельсієм. За словами пожежників, вогонь поширювався у всіх напрямках. До боротьби зі стихією залучили 720 рятувальників та 225 транспортних засобів. Через надзвичайну ситуацію жителі місцевих сіл втратили свій врожай.
Проблема в тому, що зовсім немає дощів. Якби з неба пішов хоч найменший дощ, то цієї катастрофи не було б, – розповіла місцева жителька Ізабель Брандао.
Під час операцій із пошуку жертв катастрофи, рятувальники повідомили, що близько 47 португальців згоріли заживо у своїх автомобілях. Вони намагалися виїхати із місця пожежі. Вогонь поширювався дуже швидко, тому люди опинилися у пастці.
В країні вже оголосили триденну жалобу. Папа Франциск висловив свої співчуття родинам жертв пожежі у Португалії та закликав мирян помолитися за загиблих.

+Відео

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
18.06.2017