Місто і регіон

Зростання комуналки: в Україні подорожчає вода | Ніжин

У Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕПУ), оголосили про чергове підвищення тарифів для населення. На цей раз справа торкнулася водопостачання. За попередніми даними ціни у всіх регіонах виростуть на 4% на водопостачання і на 7% на водовідведення.

Незважаючи на попередній перегляд тарифів на воду в січні 2017 року, в більшості українських регіонів їх вирішили підвищити ще більше. Причин тому вказують кілька. Зокрема, в силу вступили схвалені ще в січні норми тарифів для централізованого водопостачання та водовідведення, а також на послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Затвердження торкнулося 43 вітчизняних ліцензіатів. Ще 24 ліцензіатам будуть встановлені нові тарифи, затвердження яких здійснюється на даний момент. Більшу частину з решти не брали під контроль зовсім, тому для них підвищення складе від 15% до 33%.

Тобто, попередньо для затверджених постачальників з кінця березня місяця середньозважений тариф на водопостачання зросте на 4% (до 6,6 грн / куб .м), а на водовідведення – на 7% (до 7,89 грн / куб. метр). При цьому, в НКРЕПУ відзначають наступні чинники, які вплинули на прийняття даного рішення: зміною обсягів реалізації послуг; підвищенням мінімальної заробітної плати; оплата праці; витратами на повірку лічильників у приватному секторі; зміною ціни на електроенергію в залежності від регіону; змінами розмірів відрахувань на амортизацію; змінами податків, курсу валют, вартості реагентів, покупної води, банківських послуг та іншого.

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!