Місто і регіон

Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина

Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина

Всі ми бачимо, що нинішнє життя не витримує застарілих принципів розвитку міст та країн. Процвітаючі держави ставлять перед собою стратегічні цілі, підключають всі ресурси і слідують за світовими новаціями. З телеекранів та мережі Інтернет ми бачимо як громада цих країн дякує владі і не скаржиться на умови життя.

Яка ж ситуація у нас в країні? Питання риторичне і не потребує коментарів.

Що ж до Ніжина, то це місто має всі можливості стати процвітаючим. Задля цього треба лише об’єднатись владі, бізнесу та громаді, ставши на шлях перспектив. Якщо ж ті, чи інші займатимуть пасивну позицію – результат значно гальмується, а в більшості, й взагалі, відсутній. Звісно, що більшу відповідальність у даному питанні має влада. Саме вона має відійти від системи «йдемо по накатаній дорозі», і нарешті, переймаючи досвід прогресивних міст, йти в ногу з сучасністю.

Хтось скаже, що для цього треба мати кращу економіку. Та насамперед, потрібно мати інше стратегічне мислення. Прикладом того став 9 Всесвітній форум розвитку міст, який відбувся в Малайзії. З 7 по 13 лютого в Куала-Лумпур зібрались 25 000 учасників із 164 країн світу. Цей форум був організований у 2002 році програмою ООН по населених пунктах (ООН-Хабітат), він збирається один раз на два роки і є головним міжнародним майданчиком розвитку територій. У ньому беруть участь державні, приватні та неурядові структури, які займаються покращенням життя в містах.

Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина

Адже на сьогоднішній день, щомісяця 5 мільйонів чоловік переїжджають в країни, де розвиваються міста, тобто в тиждень це 1,2 мільйона чоловік, що відповідає населенню цілого міста. Понад мільярд з них живуть в трущобах. Якщо не вживати ніяких дій, то до 2050 року їх число досягне 3-ох мільярдів чоловік. Обсяги житлової нерухомості повинні майже подвоїтися до 2050 року. Світові витрати на будівництво інфраструктури до 2030 року складуть приблизно 57 мільярдів доларів. Якщо для великих міст – це приріст, то малі міста поступово втрачають своє населення, що призводить до їх регресу в усіх напрямках.

Представники України, серед яких був і депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько, відвідали даний форум, аби перейняти досвід та зрозуміти як рухати міста в напрямку розвитку. Плідним було знайомство депутата з командою FIABCI. Разом з нею Сергій Охонько вивчав новітні досягнення в урбаністиці та вів спілкування стосовно трансформації Ніжинського аеродрому у авіалогістичний центр та побудови нового басейну.

Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина

Після детального аналізу потреби у залученні коштів для реалізації проекту авіалогістичного центру з майбутнім головою FIABCI  International Ассеном Македоновим та екс-головою FIABCI Ukraine Катериною Пилипчук була обговорена можливість зустрічі з керівництвом Ніжина.

Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина

Між Сергієм Охоньком та командою FIABCI була обговорена можливість виставити проект модернізації аеродрому під авіалогістичний центр на наступних міжнародних виставках.

 Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина

«У сучасному житті все розвивається і змінюється надзвичайно швидко, багато відкриттів та досягнень ще попереду. Але, підсумовуючи, побачене на форумі, хотів би виділити наступні пріоритети світової урбаністики:

1.Smart City – основний вектор розвитку в адмініструванні та управлінні містом;

2.Вивчення думки громади міст, у яких умовах люди хочуть жити і як ефективно залучати населення до прийняття рішень;

3.Комфортне життя шляхом створення громадських просторів, науковий підхід до планування та розвитку житлових районів міста;

4.Розвиток будівництва хмарочосів, ергономічність, екологічність та естетичність.

5.Переробка ТПВ, розвинені транспортне сполучення та інфраструктура, а також енергозбереження.

Щодо розвитку Ніжина, першочерговими потребами є: розробка проекту авіалогістичного центру; продовження роботи в напрямку створення “Безпечне місто”, що є одним з етапів «Smart City»; створення комфортних умов для проживання нашої громади – одним з етапів є будівництво басейнового комплексу.

Крок за кроком місто повинно розвиватися й стратегічно розбудовуватися. Ми повинні відвідувати всесвітні та національні виставки, щоб навчатися, бути в курсі нових досягнень й втілювати новації, розповідати про потенціал Ніжина, запрошуючи гостей та інвесторів відвідати наше чудове місто”, – розповів журналістам Сергій Охонько.

Зазначимо, наступний форум розвитку міст WUF10 відбудеться через два роки в місті Абу-Дабі в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Марина Волинець

Джерело: Нежатин

Джерело: Уездные новости
13.03.2018