Україна і світ

Життєвий шлях відомого філософа Мирослава Поповича

Помер відомий академік і філософ Мирослав Попович. Заслужений діяч науки і техніки України, доктор філософських наук, професор – народився 12 квітня 1930 року в Житомирі. Був одним із учасників ініціативної групи “Першого грудня”.

Моральний авторитет та великий мислитель. Саме таким запам’ятався українцям Мирослав Попович. Автор 4 сотень наукових праць, присвячених проблемам логіки, методології та філософії науки, а також історії культури. Протягом життя він отримав багато нагород. Зокрема, орден князя Ярослава Мудрого.

У 2001 році став лауреатом Шевченківської премії. Широко відомою є його книга “Світогляд давніх слов’ян”, яка стала справжнім переворотом у науковому світі та інтелектуальному середовищі. Минуле, казав, слід сприймати критично.

Попович був одним із учасників ініціативної групи “Першого грудня”, яка об’єднала відомих інтелектуалів та громадських діячів. Основною метою яких є становлення вільного народу України, здатного творити моральну політику, справедливу економіку та соціальне благо.

Зокрема в одному останніх звернень, під яким підписався і Мирослав Попович, закликали політиків припинити війну “всіх проти всіх” та звернулися до народу:

Будьмо вимогливі не лише до керівництва держави, а й передусім до самих себе. Гниття і розклад, що їх ми виразно бачимо “нагорі”, є лише екстрактом того бруду, в якому погоджується жити українське суспільство “внизу”. Якщо не хочемо бути рабами чергового тирана – перестаньмо бути рабами своїх негідних інстинктів.

Прощання із відомим українським філософом Мирославом Поповичом відбудеться у вівторок 13 лютого. Поховають видатного українця на Байковому цвинтарі.

Джерело Телеканал новини «24»
11.02.2018

Facebook
Close