Місто і регіон

Збудник чуми свиней на Чернігівщині шукатиме СБУ та МВС | Ніжин

Нагадаємо, днями в особистому підсобному господарстві жителя села Омбиш Борзнянького району зареєстровано загибель свині від африканської чуми. Вчора ж подальший план дій обговорювали на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській обласній державній адміністрації.

—   Головне управління Держпродспоживслужби в області звернулося до компетентних органів з проханням пришвидшити розслідування фактів порушення інструкції, що і призвело до спалаху хвороби. Особливо детально вивчатиметься робота приватних сільгосппідприємств та лісових господарств. Адже законодавством передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність за нехтування правилами безпеки, — наголосив в.о начальника Головного управління Сергій Чаплієв.

Представники обласного управління лісового та мисливського господарства зазначили, що контролювати стан диких тварин, що мігрують, особливо важко.

—   Ситуація напружена. Наше завдання — не допустити поширення хвороби: максимум роботи з населенням, посилений моніторинг лісових угідь, контроль за дотриманням необхідних заходів біобезпеки. Особлива увага — пошуку збудника хвороби, — акцентувала Наталія Романова.

Варто зауважити, що спалах АЧС зафіксували ще у кількох областях України. У 2016 році виявлено 81 неблагополучний пункт у 22 областях, з них два — на Чернігівщині.

Джерело – cntime.cn.ua [metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
19.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook