Україна і світ

Збиття російського Су-25 в Сирії може зіпсувати відносини між Туреччиною та РФ, – The Washington Post

Збиття російського Су-25 в Сирії може зіпсувати відносини між Туреччиною та РФ, – The Washington Post

Збиття російського військового літака Су-25 в Сирії та загибель його пілота може спричинити напруженість у відносинах між РФ та Туреччиною, які в рамках договору, досягнутого на переговорах в Астані, спостерігають за режимом припинення вогню в області Ідліб.

Припускається, що сирійські повстанці збили російський літак-штурмовик за допомогою зенітно-ракетного комплексу типу “повітря-земля”, а використання ПЗРК у провінції, де присутні турецькі сили, може розгнівати Кремль, пише The Washington Post.

Хоч останні роки і характеризувалися покращенням відносин між Анкарою та Москвою, проте не слід забувати, що у 2015 році напруженість між країнами досягла максимального рівня після того, як Туреччина збила російський військовий літак, нагадує видання.

Тим часом невідомо, хто міг надати зброю бойовикам. Як зазначається, Держдепартамент США та Пентагон спростували інформацію про те, що російський літак був збитий за допомогою американського озброєння.

Сполучені Штати ніколи не поставляли ПЗРК будь-якому угрупованню в Сирії, і ми глибоко стурбовані застосуванням такої зброї,
– прокоментувала інцидент речниця Держдепу Хізер Ноєрт.

WP додає, що відповідальність за збитий 3 лютого російський літак у Північній Сирії взяла на себе терористична організація, яка раніше входила до складу “Аль-Каїди”. Міністерство оборони Росії заявило, що пілот Су-25 встиг катапультуватися і вступив у перестрілку на землі, але загинув під час сутички з бойовиками.

Зауважимо, вбитий сирійськими повстанцями російський льотчик був майором Збройних сил Росії на ім’я Роман Філіппов.

Джерело Телеканал новини «24»
05.02.2018

Facebook
Close