Україна і світ

Захід може почати тиск на Україну і вимагати виконання “Мінська-2”, – експерт

Захід може почати тиск на Україну і вимагати виконання "Мінська-2", –  експерт

Україні після того, як мінські угоди визнані Заходом єдиним політико-дипломатичним методом врегулювання конфлікту на Донбасі, буде важко зробити відкат назад. Ми фактично дали гарантію виконання своїх обов’язків.

Таку думку сайту “24” висловив політичний експерт Василь Мокан.

За словами політолога, на Україну почнеться шалений тиск, у тому числі з боку Заходу, якщо Росія зробить кроки щодо деескалації військового конфлікту і виконає перші два пункти “Мінська-2”, які є передумовою введення миротворців. Зокрема, буде відведене озброєння, встановлено режим тиші. В такому випадку, вважає Мокан, від Києва вимагатимуть почати робити кроки в напрямку виконання політичного блоку мінських домовленостей.

Першим пунктом, виконання якого вимагатимуть від України, будуть зміни до Конституції – надання ОРДЛО особливого статусу, амністія бойовиків. Місцеві вибори – наступний етап після введення миротворців під їхнім патронатом. І лише тоді відновлення контролю над україно-російським кордоном. Все це негативно сприйме частина політикуму і українців,
– наголошує Василь Мокан.

Водночас експерт зауважує, що в України зараз слабша позиція, ніж у Росії, оскільки ми не є членами Радбезу ООН, тому не можемо вплинути на рішення щодо миротворців. Хоча, на його переконання, США чітко консолідували з нами позицію, і кожній зустрічі Волкера і помічника Путіна – Суркова передує візит американського дипломата в Україну і погодження позицій.

США зараз є нашим лобістом у переговорах з РФ, який не дасть нівелювати наші національні інтереси. Але в разі прогресу щодо миротворців ми будемо змушені піти на політичні поступки. Інакше знову буде ситуація: ні війни, ні миру. Фактично заморожений конфлікт,
– зазначає Мокан.

При цьому фахівець додає, що Росії не потрібні в перспективі “Д/ЛНР”. Це фінансовий тягар.

“Зараз Росія зацікавлена, щоб спокійно провести президентські вибори, в тому числі в Криму. Путін будує образ миротворця і всіляко підтримуватиме на публіці ідею місії ООН. Та неофіційно Москва лобіює власний підхід, який неприйнятний для України. Кремль хоче максимально використати “Д/ЛНР”, щоб змусити Україну піти на поступки, вигідні Росії. Москва хоче зробити з ОРДЛО контрольований клондайк, який би давав їй можливість контролювати зовнішню політику України”, – наголосив Василь Мокан.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляють, що чергова зустріч між спецспердставником Держепу США Куртом Волкером та радником президента Росії Владиславом Сурковим щодо розміщення миротворців на Донбасі може відбутися в березні. Говоритимуть про умови введення миротворців на Донбас. В Росії висунули свої пропозиції: миротворці мають бути лише як охорона спостерігачів ОБСЄ, а не повністю контролювати окуповані території, включно з непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону. Таку пропозицію зі сторони США та України у Росії називають “спробою залити старе вино у нові міхи” і переконують, що таким чином офіційний Київ не планує виконувати мінські домовленості.

Що таке мінські угоди? Це комплекс заходів, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі “нормандської четвірки” і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених республік з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Домовленості складаються з безпекового і політичного блоків. Перші два пункти передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння сторонами конфлікту.

Джерело Телеканал новини «24»
11.02.2018

Facebook
Close