Новини Чернігова

Завтра у Чернігів вшанують пам’ять жертв Корюківської трагедії

Завтра у Чернігів вшанують пам'ять жертв Корюківської трагедії

Завтра, 1 березня у м. Чернігів о 17:00, біля Катериненської церкви, відбудеться Вшанування пам'яті жертв Корюківської трагедії. Просимо усіх небайдужих прийти і запалити свічку в пам'ять загинувших.

Про це повідомляє чернігівська активістка Катерина Число у Facebook.

Корюківська трагедія — масове вбивство 6700 мешканців села Корюківка (нині місто в Чернігівській області України), здійснене 1-2 березня 1943 року загонами СС та угорської військової жандармерії в ході Другої світової війни.

Масштаби трагедії — виняткові серед населених пунктів України, СРСР та Європи. Корюківські вбивства за кількістю жертв майже в 45 разів перевищують білоруську Хатинь, у 41 — чеське Лідіце, у 12 — французький Орадур.

Масове вбивство мирних мешканців було каральною операцією угорських підрозділів у відповідь на дії радянських партизан, очолюваних офіцером НКВС СРСР Олексієм Федоровим. Особливого трагізму цій події додає той факт, що партизанська група військ О.Федорова переважала карателів за кількістю вояків майже в 10 разів, але партизани нічого не зробили для порятунку мешканців Корюківки.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.02.2018