Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Завод Фірташа в окупованому Криму створив екологічну катастрофу на Херсонщині

Діяльність підприємства “Кримський титан”, яке належить олігарху Дмитру Фірташу, у місті Армянськ в окупованому Росією Криму становить екологічну загрозу для Херсонщини.

Порушення санкцій – це єдиний для Фірташа спосіб зберегти прибутковий титановий бізнес. Без української ільменітової руди Кримський титан зупиниться. До анексії потужності цього заводу планували збільшити вдвічі.

На той час Фірташ володів усіма підприємствами необхідними для виробництва титану. Навіть після заборони сполучень з окупованим Кримом, руду ще 8 місяців безкарно доставляли залізницею, поки це не зупинили учасники блокади. І тоді виникла морська схема.

Завод Фірташа в окупованому Криму створив екологічну катастрофу на Херсонщині
Схема потрапляння руди в окупований Крим

У 2018 році у схемі з’являються судна під українським прапором. Одне з них затримали у Херсоні. За 2017 рік компанія ЦОТ відправила 85 тисяч тонн руди. У схемі задіяли 7 суден, які зробили 29 рейсів. І зараз окрім Керчі ільменіт складають і під Євпаторією. А Україна від цього отримує лише шкідливі відходи, які підприємство Фірташа скидає на території Херсонської області.

Підприємство знаходиться на частині перешийку, який з’єднує Крим та материкову частину України, і в ході його діяльності утворюються відходи: фосфогіпс, піритні огарки, гідролізна кислота, промивна кислота та інші. Вони зберігаються на фосфогіпсосховищі та кислотонакопичувачі території Чаплинського району Херсонської області.

При цьому взаємодія речовин, які скидаються у кислотонакопичувач, призводить до появи нових сполук, які є ще більш небезпечними для довкілля та людини.

Як бізнес Фірташа впливає на екологію та здоров’я людей – дивіться у програмі.

Джерело Телеканал новини «24»
16.04.2018