Україна і світ

Затримання російських шпигунів у Нідерландах: з’явилися нові звинувачення

Затримання російських шпигунів у Нідерландах: з'явилися нові звинувачення

Російські шпигуни, заарештовані у Нідерландах на початку цього року, також підозрюються в спробі здійснення кібератаки на Всесвітнє антидопінгове агентство.

Про це повідомляє AFP із посиланням на швейцарську прокуратуру.

Так, швейцарська прокуратура повідомила, що з березня 2017 року агенти проходили підозрюваними у кримінальному розслідуванні “через кібератаки проти Всесвітнього антидопінгового агентства”.

Окрім того, шпигуни намагалися отримати дані з лабораторії Шпіц в Берні, яка розслідувала отруєння Сергія Скрипаля та його дочки в Солсбері.

Розслідування ведеться за підозрою в політичному шпигунстві,
– повідомила прес-секретар прокуратури Лінда фон Бург.

За її словами, особи, пов’язані з передбачуваним зламом швейцарського офісу WADA, це ті ж особи, яких затрималипід час операції, згаданої Федеральною розвідувальної службою в зв’язку з лабораторією в Шпіці.

Лінда фон Бург додала, що генеральний прокурор попросив Міністерство юстиції Швейцарії отримати дозвіл на судове переслідування осіб з приводу інциденту з WADA.

Нагадаємо, у Нідерландах затримали російських шпигунів, які прямували до Швейцарії. Агенти мали на меті отримати доступ до даних лабораторії в швейцарському місці Шпіце, яка допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння в Солсбері.

Які стосунки між Росією і WADA?Напруженість між Росією і Всесвітнім антидопінговим агентством значно зросла за останні кілька років. У 2015 році WADA призупинила діяльність антидопінгового агентства Росії (RUSADA), оголосивши його таким, що не відповідає вимогам. Причиною цього стало розслідування про масштабні махінації з допінг-пробами на Олімпіаді в Сочі, які були підтримані на державному рівні. Згодом WADA оголосила, що її незалежний Комітет з розгляду дотримання правил виправдав RUSADA і її діяльність буде відновлена. Росія визнала недоліки в своїй антидопінгової програмі, але відкинула існування підтримуваної державою програми обману.

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: