Місто і регіон

Заможних українців закликали створювати приватні виші і наукові центри | Ніжин

Багатих українців закликали створювати та підтримувати приватні університети та дослідницькі центри в Україні.

Відповідне звернення у Фейбуці оприлюднив почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

Подаємо текст звернення повнотекстово:

«Звернення до заможних українців.

Я прошу Вас створювати та підтримувати приватні університети та дослідницькі центри.

Україна «доїдає» технології та інфраструктуру, що залишились від Радянського Союзу. Те саме відбувається і з науковими та дослідницькими ресурсами. В університетах та інститутах залишились поодинокі осередки успішних та фахових науковців, але це винятки. Низькі етичні стандарти, в тому числі плагіат, та ізольованість від сучасної світової думки характерні для більшості галузей української науки. В той час як світова наука стрімко йде вперед, українська деградує. Коли ми залишимось без науки, у нас не стане майбутнього.

Україні потрібні потужні приватні університети та дослідницькі центри. Вони мають бути приватними, тому що держава довела свою неспроможність розвивати якісну, некорумповану, незаполітизовану науку та освіту. Сьогоднішні державні службовці не розуміють, що таке наука і як її розвивати, і на жаль не є зацікавленими в долі науки в України.

Приватні університети та дослідницькі центри, створені на кошти благодійників, зможуть стати територією для вільного обміну думками і створення нових ідей на користь всього суспільства. Незалежна та якісна наука – це передумова інтелектуального суверенітету України і перетворення її на країну, яка сама вирішує свою долю.

Якщо в майбутньому ми хочемо мати власні «Стенфорди» та «Гарварди», ми маємо знайти ресурси і створити умови для того, щоб:

талановита молодь в Україні була зацікавлена працювати в науці,
повернути декого із тих вчених, які поїхали з України та побудували кар’єру або отримали освіту за кордоном,
підтримати і допомогти розвиватись ученим, які ще працюють в українській науці.
Ви, заможні та успішні люди України, безпосередньо впливаєте на майбутнє нашої держави. Від ваших рішень, ваших інвестицій залежить, будуть у нас справжні наука та прикладні дослідження чи вони так і лишаться фантомними.

Певно ви может мати сумнів щодо того, яким проектам чи науковцям надати свою підтримку, з огляду на брак досвіду та експертизи в цьому питанні. І дійсно є ризик, що ваші інвестиції потраплять до рук шарлатанів або будуть витрачені на створення програм, які не є перспективними та суспільно значущуми. Але ця проблема вирішується. Ви можете обрати вчених з бездоганною міжнародною репутацією та науковими результатами. Ці вчені зможуть відібрати для вас проекти, центри, університети, що будуть варті вашої уваги.

Від вашого вибору залежить, на якому фундаменті буде зростати нова Україна. А ми, науковці, зі свого боку будемо працювати над створенням якісних наукових та освітніх проектів, які можуть бути корисними для суспільства та бізнесу.

Ми всі лідери у своїх напрямках. І ми всі взяли на себе відповідальність за зміни в Україні. Серед іншого, це й відповідальність за те, чи буде Україна нацією плагіаторів та корупціонерів від науки чи перетвориться на націю науковців, інноваторів, лідерів, та підприємців».

Джерело: zik.ua

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
12.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook