Україна і світ

Законопроект про Антикорупційний суд: профільний комітет Ради прийняв рішення

Законопроект про Антикорупційний суд: профільний комітет Ради прийняв рішення

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя рекомендував парламенту прийняти за основу президентський законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд.

Згідно з інформацією, озвученою главою комітету Русланом Князевичем (фракція “Блок Петра Порошенко”), в своєму висновку Комітет рекомендує парламенту прийняти за основу “саме президентський законопроект як такий, який внесений належним суб’єктом права законодавчої ініціативи”, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Крім того, комітет рекомендував також підтримати супутній президентський законопроект (№7441) про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів у зв’язку з прийняттям закону про Вищий антикорупційний суд.

Нагадаємо, в парламенті зареєстровано чотири законопроекти про Антикорупційне суді (№ 7440, 7440-2, 7440-3, 7440-4), один з них – президентський. А також зареєстрований законопроект про внесення змін до закону “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з прийняттям закону “Про вищий антикорупційний суд” (№7440-1).

Що таке Антикорупційний суд? Вищий антикорупційний суд має бути судом першої інстанції, який буде розглядати справи про корупцію у вищих ешелонах влади. Він має бути створений в рамках судової реформи і є однією з вимог міжнародних партнерів – Міжнародного Валютного Фонду, Світового банку та Євросоюзу. Депутати розкритикували документ, який подав Порошенко. Мовляв, він суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018