Україна і світ

Закон про реінтеграцію Донбасу опублікований в офіційній пресі

Закон про реінтеграцію Донбасу опублікований в офіційній пресі

Закон про реінтеграцію Донбасу в п’ятницю, 23 лютого, опублікований в парламентській газеті “Голос України”.

Він набере чинності наступного дня після опублікування. Як відомо, закон про реінтеграцію Донбасу прийняли у Верховній Раді в другому читанні 18 січня. Президент Петро Порошенко підписав документ 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні.

Зазначимо, Порошенко доручив завершити усі підготовчі роботи до 1 квітня 2018 року, зокрема запропонувати кандидатуру голови Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ. За словами президента, відтепер провідна роль відсічі агресії тепер лягає на Збройні сили України.

Ми маємо протягом буквально годин і днів перебудувати – це надтерміново – управління обороною держави на сході, створення оперативного штабу та інше. Деталі я розкривати не буду,
– сказав Порошенко 21 лютого під час суду над Януковичем.

Закон про реінтеграцію Донбасу опублікований в офіційній пресі
Які зміни передбачає закон про реінтеграцію Донбасу

Що передбачає закон про реінтеграцію Донбасу? Закон “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях” вперше називає Росію агресором і окупантом. Відтепер в Україні не АТО, а заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Керуватиме цими заходами Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ. На окупованих територіях, межі яких визначатиме президент за поданням Міноборони, діятиме особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення. А терористичні організації “ДНР” та “ЛНР” називатимуться “представниками окупаційних адміністрацій РФ”.

Джерело Телеканал новини «24»
23.02.2018