Україна і світ

Закон про Антикорупційний суд ухвалять до травня, – Парубій

Закон про Антикорупційний суд ухвалять до травня, – Парубій

Про це на зустрічі з Міжнародним валютним фондом заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій. За його словами, депутати внесуть законопроект до порядку денного вже наприкінці лютого, а всі застереження і рекомендації Венеційської комісії врахують.

Кілька днів тому представники МВФ приїхали до України, і пробудуть вони тут до 16 лютого.

Представники обговорюють деякі технічні аспекти реформ, зокрема і проект закону про Антикорупційний суд, який не влаштовує міжнародних експертів, адже суперечить зобов’язанням України.

А від змін у цьому законопроекті залежить, чи виділить МВФ черговий для України транш.

До слова, МВФ назвав свої умови для відновлення співпраці з Україною. І продовжувати цю співпрацю, звісно, важливо. На нас чекають великі виплати. Цього та наступного року вони не критичні.

Що таке МВФ (Міжнародний валютний фонд)? Це спеціальне агентство ООН, яке регулює валютно-кредитні відносини країн-членів і надає їм допомогу при дефіциті платіжного балансу шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті.

Що таке транш МВФ? Це частина розширених кредитів, які зазвичай надаються на три роки. Кредитування економіки України МВФ схвалено 2015 році. Україна вже отримала 8,7 мільярди доларів з запланованих 17,5. Наступні два транші наша країна планує отримати у 2018-му, проте для цього потрібно дотримуватися вимог МВФ.

Джерело Телеканал новини «24»
15.02.2018

Facebook
Close