Україна і світ

Загибель медика Сабіни Галицької в АТО: з’явилися нові деталі

Загибель медика Сабіни Галицької в АТО: з'явилися нові деталі

Військовий медик Сабіна Галицька не мала жодних шансів, аби вижити, оскільки керована ракета сильно пошкодила борт броньовика, яким вона їхала до звільненої Катеринівки Луганської області, і величезний шматок обшивки, розлетівшись, пішов усередину – саме туди, де вона сиділа.

Про це повідомив воїн АТО Гліб Бабич з позивним “Лентяй” на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, протитанкова керована ракета прилетіла, коли до повороту та капоніру (фортифікаційна споруда, що забезпечує ведення флангового або повздовжнього вогню в двох протилежних напрямках – “24”) залишилося всього нічого.

“На цій ділянці “нуля” був ризик обстрілу зі стрілецької зброї, тому всі перебували всередині машини. Під захистом легкої, але такої, що тримає кулю, броні”, – зауважив військовий.

Водночас воїн АТО додає, що водій броньовика розвідки, в якому їхала Сабіна, встиг помітити пляму, яка світиться та стрибає, відтак він різко взяв ліворуч і таким чином пішов із траєкторії.

Машина потрапила в яму, похилилась на один бік. Це і врятувало більшість. Ракета вдарила страшно, але не змогла правильно “втпитись” у рухомий борт, який кренився. Ракета спрацювала не так, як повинно було. Кумулятивний струмінь не потрапив усередину машини, випалюючи геть закритий в тісній броньованій коробці екіпаж. Від удару водій знепритомнів і ліг на кермо. Приголомшений і контужений командир машини, нахилившись, дотягнувся до керма, і зміг довести скалічену машину до рятівного капоніру. Другий постріл однозначно став би останнім. Машина тикнулася в стінку мерзлої ями та затихла. Чутно було тільки голос пораненого. І більше не було Сабіни,
– зазначає він.

Як переконує Гліб Бабич у дівчини вижити шансів не було, оскільки величезна кінетична енергія ракети проломила та порвала борт, а величезний шматок обшивки, розлетівшись, пішов усередину – туди, де навпроти сиділа Сабіна з медичним рюкзаком.

“Сабіна їхала надавати допомогу жителям недавно звільненої Катеринівки. Це була головна частина її бойового завдання. Зібрати відомості про людей, які потребують допомоги, особливо літніх, і передати їх медикам бригади для підготовки більш масштабної допомоги. Це була її друга ротація. Перша пройшла під Мар’їнкою. Вона хотіла бути завжди там, де всі. Навіть, якщо це небезпечно. Хитрили. Берегли. Її любила вся 10-я гірничо-штурмова бригада. Добрий, світлий, небайдужий чоловічок. Чуйний, невтомний і веселий грудочку енергії. Маленьке радісне сонце. Поєднання веселого дівчиська та справжнього бійця”, – підсумовує “Лентяй”.

Нагадаємо, 21 лютого стало відомо, що на Донбасі внаслідок обстрілу з боку терористів загинула військовий медик Сабіна Галицька.

Джерело Телеканал новини «24»
25.02.2018