Місто і регіон

«Забуте» село Чернігівщини: гілки заплутані в електромережах та аварійні опори | Ніжин

До редакції сайту “Нежатин” звернувся Василь Іванович Горбенко житель села Андрі́ївка що, в Ічнянському районі на Чернігівщині. Василь Іванович є ще й депутатом сільської ради цього скликання. Каже, що  їхнє село занепадає через бездіяльність місцевої влади. 
Василь Горбенко все життя проживає у Андріївці. Хоча він і мріяв про життя у селі, його мальовнича батьківщина потихеньку занепадає. У населеному пункті з сотню пустуючих хат. Роботи в Андріївці немає, і нові робочі місця не створюються. Школа припинила своє функціонування. Це при тому, що десятки років тому село було заможне. Люди працювали, а разом з тим функціонувала необхідна інфраструктура. Був колгосп. Сьогодні ж сільські вулиці потроху заростають бур’янами та кущами.
Працездатна частина жителів Андріївки, аби заробити, намагається їхати до Київа, Ічні та Ніжина. «Село неперспективне. І причина цьому – інертність місцевої влади, при тому що громада хоче бачити село яке здатне до розвитку», – вважає Василь Горбенко.
Головна проблема, яка бентежить людей – освітлення. З останнім у Андріївці взагалі сутужно. «Електроопори в аварійному стані, опори заросли деревами, постійні перепади напруги, – бідкається Василь Іванович, а потім додає – Опори в деяких місцях настільки зношені на вигляд, що до них навіть страшно доторкнутись. Один зі стовпів може в будь-яку хвилину впасти на людей, що проходять повз проїжджу частину. А через замикання електричних дротів горить побутове обладнання у населення. Та й жартувати з електрикою небезпечно, адже це пряма загроза здоров’ю та життю людини.»  Щоправда, деякі електроопори все ж замінили та лише тоді, як вони мало не впали. Щодо цієї проблеми у депутата свої пояснення. Він звертався на гарячу лінію міністерства енергетики, звідти отримав листа з приписом, в якому йшла мова про те, що навесні будуть проведені всі необхідні роботи. Але «віз і нині там», що і стало приводом звернення небайдужого жителя села до нашої редакції.

Та все ж Андріївці бажають, аби лад у цій сфері було наведено по всьому селу. До всього в додачу ще й стихійні сміттєзвалища, що псують навколишнє середовище та створюють неприємний запах. Такі є по всьому селу. Але ж звинувачувати в цьому лише владу буде недоцільно. Відповідальність за таку ситуацію розподіляється 50/50 між жителями міста та владними структурами.

Наразі ж залишається чекати поки обіцяне втілиться в реальне.

Джерело: Нежатин

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close