Місто і регіон

Забороняючий список МОЗ:лікар роз`яснює , чому не можна лікуватися цими препаратами | Ніжин

Антибіотики:
Не рекомендовані!

Гостру респіраторно-вірусну інфекцію викликають безпосередньо віруси, тому препарати, які борються з бактеріями – вам не помічники. Якщо їх приймати просто так, то шкода від них буде величезним. Крім того, що вони згубно впливають на сечовидільну систему, так як виводяться саме нирками, ще й вбивають позитивну мікрофлору кишечника, внаслідок чого може падати імунітет.

Також, антибіотики мають певний ряд ускладнень з боку практично всіх органів і систем нашого організму. Їх слід застосовувати тільки в конкретних випадках, самолікування антибактеріальними препаратами взагалі протипоказано, зловживання може привести до небажаних сумних наслідків.

Противірусні препарати – не рекомендовані
(Крім озельтамівіру і занамівіру за показаннями).

Озельтамівір і занамівір використовуються при лікуванні грипу типу А і В, в інших випадках їх використання заборонено. Також, вони протипоказані дітям до 13 років. Всі інші противірусні препарати, представлені в аптеках і рекламі, з недоведеною ефективністю. Багато аптечних антивірусних препаратів гомеопатичні. Гомеопатія – серйозна, насправді, наука, але дуже мало хто в неї вникає і розбирається. Гомеопатичні препарати є в різних різновидах і дозах, приймаючи їх не вміючи, думаючи що це нешкідливі пігулки, можна завдати серйозної шкоди здоров’ю.

“Імуномодулятори” – не рекомендовані.

Не доведено позитивну дію імуномодуляторів на організм людини, а те, що є недоведеним загальноприйнятою медициною є непотрібним. Також, йдуть дискусії про те, що імуномодулятори можуть знижувати власні можливості захисних сил організму в боротьбі з вірусами, і, тим самим, “садити” наш природній імунітет.

 Інтерферони:
Не рекомендовані. Ефективність на рівні плацебо.

Ймовірно, так воно і є. Дані препарати повинні скорочувати розподіл вірусу в організмі, точніше блокувати його і робити організм несприйнятливим до вірусу. Було б добре, але медициною не доведена їх ефективність.

Антигістамінні препарати

Препарати від алергії, як відомо, знімають набряк, в тому числі, слизових оболонок. Широко використовувалися при ГРВІ для полегшення загального стану, особливо, при ринітах і фарингітах, знімаючи набряк слизової носа і горла, незважаючи на кількість виділень, людині ставало легше дихати. Але зараз зробили висновок, що їх ефективність не доведена при лікуванні ГРВІ, мало того, антигістамінні ліки – серйозні препарати, їх не можна застосовувати не за призначенням.

«Сиропи від кашлю»
Не рекомендовані. Можуть бути небезпечні дітям до 4 років.

Ось тут звичайно потрібно зупинитися. При звичайному ГРВІ не потрібні сиропи від кашлю, хоча б тому, що основне їх застосування – це бронхіти, а вони можуть бути ускладненням ГРВІ. Кашель може бути пов’язаний з рясним стіканням слизу з носової порожнини і, при попаданні в горло – це відповідна реакція. Може бути пов’язаний з фарингітом – внаслідок запалення задньої стінки глотки, дерти, свербіти і боліти і тим самим викликати кашель. Так що, при будь-якому вигляді кашлю, перед застосуванням сиропів, важливо проконсультуватися з лікарем, щоб він прослухав вам легені і вирішив: чи потрібні вам взагалі мікстури. Чому небезпечні для дітей до 4 років? Тому що, розріджують мокротиння, тоді збільшується її кількість і дитина може просто захлинатися, діти не в змозі ще ефективно її відкашляти в зв’язку з особливостями будови і розвитку дихальної системи.

 

«Комбіновані препарати від застуди»
Заборонені дітям молодшого віку. Полегшують симптоми у дорослих.

Сильні препарати активно приховують симптоматику і перебіг захворювання, тим самим заважають якісно провести діагностику. Вони не лікують, не усувають основну причину хвороби, але загальний стан на час дії препарату поліпшують. За таким лікуванням можна пропустити розвиток пневмонії, адже вони приховують симптоми.

Вітаміни – не рекомендовані
Ефективність не доведена.

У період захворювання вітамінні препарати ніякого позитивного впливу не несуть. Беручи щодня з їжею належну кількість вітамінів, ви можете проводити профілактику захворювань, але не лікування.

Рослинні препарати
Ефективність не доведена.

Ехінацея, женьшень, меліса – рослини, які зміцнюють імунну систему і використовуються, в основному, для профілактики захворювання або ж в період відновлення після нього. Існує безліч рослинних препаратів; сказати, що вони неефективні, особисто я не можу, скоріше, потрібно розбиратися для чого конкретна лікарська рослина підходить і правильно його приймати. Але знову таки повторюся, не в гострий період захворювання.

Не займайтеся самолікуванням, звертайтеся вчасно до фахівців. Будьте здорові!

Джерело:4mama.ua

Джерело: Нежатин
15.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook