Україна і світ

За межею бідності: наскільки трагічними можуть бути наслідки системи Кучми-Януковича

Постмайданівське скликання потопає у корупційних скандалах, в Україні і надалі заправляють олігархічні клани.

“Люди неодноразово ставали на Майдан, неодноразово згуртовувалися, і душа болить, що стільки часу стоїть – нічого не міняється”, – зазначила українка Марія.

Усе це, за словами народного депутата з фракції “Об’єднання “Самопоміч” Руслана Сидоровича, є наслідком тої корумпованої системи, яка сформована корумпованою політичною елітою.

Проте перезавантаження не відбулось. Виборчу систему Кучми-Януковича використовує Петро Порошенко.

“І ми відповідно маємо такий парламент, який є безликий, представляє відповідних олігархів, які керують цією державою”, – запевнив нардеп з “Самопомочі” Олег Лаврик.

Українці переважно не знають, кого обирають в парламент. Половину нардепів система ховає у втаємничених списках. Людям розповідають лише про першу п’ятірку. Інша половина отримує мандат на мажоритарних округах.

Мажоритарна система, яка, фактично, стала оплотом для встановлення олігархічної системи, корупція в цій державі починається з політичної корупції, з мажоритарних округів,
– запевнив народний депутат з фракції “Об’єднання “Самопоміч” Роман Семенуха.

Мажоритарники часто прокладають шлях у парламент гречкосійством і банальним підкупом.

Ось чинні нардепи Добкін та Хомутиннік роздають виборцям їжу. Обранець Бакулін засіює округ готівкою. Більшість начебто незалежних кандидатів щойно опинившись під куполом починають торги – за винагороду підігрують владі та олігархам.

За бортом щасливого і багатого життя залишається вчорашній електорат. Під тиском громади з вимогою відкрити партійні списки – коаліція кнопкодавів та гречкосіїв похитнулась. 7 листопада 2017 року у першому читанні Парламент ухвалив новий виборчий кодекс. В українців з’явилася надія – обрати наступну Верховну Раду за відкритими списками.

Що готує корумпована система незахищеним українцям – дивіться у програмі.

Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2018

Facebook
Close