Місто і регіон

З четвертої спроби керівництво ДКП «Комунальний ринок» та підприємці шукатимуть спільну мову | Ніжин

15 березня на засідання постійної депутатської комісії з житлово-комунальних питань з півсотні ніжинських підприємців, які орендують торгові місця у ДКП «Комунальний ринок», знову зібрались у великій залі міськвиконкому. Причина масового зібрання – зростання орендної плати на 35%, про що підприємці були повідомлені замовними листами.
Нагадаємо, на першому засіданні постійної депутатської комісії з житлово-комунальних питань, яка відбулася 9 березня, голова ініціативної групи підприємців у своєму виступі розповіла про зустріч з керівництвом ДКП «Комунальний ринок», яка відбулась 7 березня. За дорученням комісії директор Анатолій Вершняк мав налагодити контакт з обуреними підприємцями. Та з огляду на ситуацію контактом там і “не пахне”. 9 березня на комісію керівник ДКП «Комунальний ринок» не з’явився, а командирував менеджера по роботі з персоналом комунального ринку Володимира Ворського, який зазначив, що директор знаходиться у відрядженні. Після довгих висловлювань, висновком комісії було доручення підприємцям скласти протокол загальних зборів на ім’я міського голови, і у зв’язку з тим, що не виконаний жоден пункт доручення комісії, рекомендувати міському голові притягнути Анатолія Вершняка до дисциплінарної відповідальності. Підприємці ж до кінця березня мали платити за оренду по старому тарифу.
15 березня зібралися всі: і підприємці, і керівник, і бухгалтер із менеджером.
На початку Анатолій Вершняк прозвітував про роботу очолюваного ним комунального підприємства та окреслив пункти запланованого, а це і модернізація разом з реконструкцією ринків, і покращення умов праці. Але все ж підприємців цікавило не далеке майбутнє, а реально зроблене. «Що говорити про якесь покращення, навіть снігу на ринку взимку не вивозили. Якщо ДКП «Комунальний ринок» хоче підняти рентабельність, то не з нас має дерти гроші, а собі урізати зарплати, які – захмарні», – наголошували  активісти.
Що до звітності, то підприємці забажали звіту не по всьому КП, тобто по 5-х ринках в сукупності: Вороб’ївська (Набережна), Покровська, Незалежності , Сільмаш, Московська 5В, а саме по надходженнях зі сплат орендованих міць з переліку останнього. «Московська 5В найбільше наповнює «казну» підприємства. Чому за наш рахунок перекриваються нерентабельні ринки? Ми прийшли на пустий асфальт. А через підвищення орендної плати нині вести підприємницьку діяльність  не вигідно.” – підкреслювалося підприємцями.
Рішення ж комісії було знову зібратися та публічно заслухати фінансовий аналіз по філіях вже наступної середи, 22 березня. До того часу, підприємці мають підготувати свої пропозиції  керівництву комунального ринку, що до  заходів  покращеня  умов їхньої  праці.

А поки що підприємці мають сплатити оренду за березень по старій ціні. Втім,  за словами касира, вже біля 49% сплатило її з підвищенням.
Анатолій Вершняк прокоментував, що підвищення оренди планувалося у три етапи: на 10% , 15% і 10%. «Якщо ж рентабельність підприємства збільшиться на першому, чи другому етапі до 20%, то подальшого підвищення оренди не буде . Наразі рентабельність 11%, при 7% – підприємство на кінець року увійде в мінуси. »- наголосив керівник ДКП «Комунальний ринок».
Тож чи знайдуть спільну мову підприємці та керівництво КП – дізнаємось вже скоро.

Тетяна Марченко

фото автора


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!