Місто і регіон

Юлія Петренко може отримати звання “Заслужений діяч мистецтв України”

Юлія Петренко може отримати звання "Заслужений діяч мистецтв України"

Ніжинській мисткині Юлії Петренко можуть присвоїти почесне звання “Заслужений діяч мистецтв України”.

Про це стало відомо сьогодні, 6 липня, на засіданні виконавчого комітету, на якому члени виконкому підтримали клопотання від директора Ніжинського училища культури й мистецтв імені М. Заньковецької Володимира Дорохіна. 

Відзначимо, що Заслужений діяч мистецтв України  — державна нагорода України, почесне звання України, яке надається Президентом України відповідно до Закону України «Про державні нагороди України».

“Юлія Миколаївна – це надзвичайно потужний фахівець у своїй царині, майстерний викладач, педагог. Її творчі й педагогічні здобутки викликають повагу. Ця людина беззаперечно заслуговує, щоб отримати таке звання”, – наголосив міський голова Анатолій Лінник. Він також звернув увагу присутніх на ще одну ніжинську “перлину”, талановиту художницю Євгенію Липовецьку та рекомендував відзначити почесним званням і її.

Відмітимо, що за плечима Юлії Петренко – численні персональні виставки в Чернігові, Ніжині, Києві, Львові, Кишиневі, Житомирі, Москві. Загалом художниця взяла участь у двадцяти чотирьох виставках. Цього року мисткиня повезла свою мегаписанку до Києва, де з 8 по 23 квітня проходив Всеукраїнський фестиваль. Її великоднє яйце сягало майже метра заввишки та 60 сантиметрів у діаметрі.  

Серед мистецьких здобутків Юлії Петренко найвагомішими є такі:


1. Лауреат (диплом ІІ ступеня) Міжнародного конкурсу “Нове тисячоліття”. Канада, 2001.

2. Лауреат (диплом ІІІ ступеня) Всеукраїнського конкурсу “Юний дизайнер”. Київ, 2001.

3. Переможець Другого обласного ярмарку “Що може жінка?” в номінації “Майстри художніх промислів”. Чернігів, 2003.

4. Переможець (спеціальна премія) Всеукраїнського конкурсу-фестивалю дітей та молоді “Шевченко в моєму серці”, присвяченого 190-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Київ, 2004.

5. Дипломант VІ обласного ярмарку «Що може жінка?» в номінації «Майстри художніх промислів». Чернігів, 2007.

6. Лауреат (ІІ місце) Міжнародного конкурсу «Russian art week». Асамблея Мистецтв. Номінація «Декоративно-прикладне мистецтво». Москва, 2007.

7. Переможець (І місце) Міжнародного конкурсу сучасного мистецтва «Ukrainian Art Week» («Український тиждень мистецтв») в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Київ, Спілка художників України, 2009.

8. ІІІ місце у Всеукраїнському молодіжному мистецькому пленері «Мальовнича Україна» м. Рівне 2011р.

9. Переможець (спеціальна відзнака у номінації «Лялька – персонаж казки») Всеукраїнського Фестивалю ляльок. м. Тернопіль, березень 2014 р.

Вона не тільки знаний художник, а й титулований викладач. Чи не останньою її перемогою є рекорд України, встановлений вихованкою Настею Майоровою: 100 пейзажів України на гарбузових зернятках.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: mynizhyn.com
06.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!