Місто і регіон

Українців укладатимуть спати на роботі | Ніжин

У новому Трудовому кодексі для українців готують низку змін, які торкнуться відпочинку в робочий час

Так, в новому КЗпП може з’явитися такий термін як «сієста», тобто обідня перерва на спеку. На літній період українцям запропонують тривалу перерву з 14:00 до 16:00.

Зараз за законом працівнику надається перерва для відпочинку і харчування не більше двох годин. Зазвичай перерва дається після чотирьох годин безперервної роботи (ст. 66 КЗпП).

Час початку і завершення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

Навіть якщо за умовами виробництва неможливо організувати перерву, працівникові повинні забезпечити можливість прийому їжі протягом робочого часу.

Сієста офіційно введена в таких країнах як Греція, Іспанія та Італія. Наприклад, греки відпочивають з 14:00 або з 15:00 до 17:00. В Італії сієста починається з 13:00 і триває до 15:00 або 16:00.

Найдовше відпочивають іспанські робітники з 13:00 до 17:00. Це час так називається – «велика сієста».

Так як сієста з’явилася в Іспанії 17 століття, вона поширилася і на колишні іспанські колонії: Мексику, Португалію, Бразилію, Аргентину, Майорку і країни Латинської Америки.

Відзначимо, що навіть з точки зору медицини сієста дуже корисна. Лікарі навіть заохочують денний сон, але не більше 30 хвилин. Тривалий денний сон може збити біологічний годинник і викликати безсоння вночі.

Відзначимо, що новий КЗпП готує ще ряд змін, що стосуються відпочинку і відпустки українців. Так, наприклад, щорічна відпустка мають намір збільшити з 24 до 28 календарних днів.

Якщо працівник за рік відпрацював понад 120 годин понаднормових, то час, який перевищує встановлену норму, оплачується в трикратному розмірі.

До того ж в новому Трудовому кодексі ввели кілька режимів робочого часу, які дозволять працівникові більше відпочивати. Так в проекті ТК є норми, що закріплюють розподіл робочого дня на частини, самостійне планування працівниками свого робочого часу, гнучкий графік роботи і т.д. Відзначимо, що за такими співробітниками роботодавець може навіть не вести облік робочого часу, адже вони самі планують свій робочий графік.

Джерело: Politeka

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
16.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook