Україна і світ

Янукович свідомо здав Крим Росії, – екс-глава СБУ

Янукович свідомо здав Крим Росії, – екс-глава СБУ

Екс-президент Віктор Янукович “здав Крим” Росії свідомо, а підготовка до анексії автономії Росією почалася задовго до того, як він втік з України.

Про це колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив в Оболонському районному суді Києва, де слухається справа зі звинуваченнями колишнього президента у державній зраді.

Екс-голова СБУ заявиви, твердить, що очолюваному ним відомству стали відомі факти прихованої підготовки до анексії Криму Росією.

За словами Наливайченка, упродовж тривалого часу ФСБ Росії вербувало українських офіцерів у Криму, передусім у ВМС України та спецслужбах. За його словами, влада Януковича відновлювала діяльність антиукраїнських організацій, які у 2014 році допомагали російським військовим.

Нам було відомо, хто із працівників спецслужб Криму, ВМС України пішов на співпрацю з ФСБ Росії. І вербування українських офіцерів у Криму відбувалася задовго до анексії автономії у березні 2014 року,
– сказав Наливайченко.

Він наголосив, що “здача” Криму у лютому-березні 2014 року відбувалася за безпосередньої участі екс-президента Януковича та керівництва Служби безпеки України.

Наливайченко оприлюднив розсекречений документ СБУ, де, як він твердить, задокументовані факти відвідування території України кількома групами російських генералів у грудні 2013-січні 2014 років.

За його словами, це були високопосадовці ФСБ РФ, які відповідають за дотримання конституційного ладу в Росії. Вони відвідували не лише центральний апарат СБУ, але й закриті об’єкти, зокрема, антитерористичний полігон СБУ.

“Їм надавалися повне сприяння керівництвом СБУ і , на моє переконання, підтримка з боку Віктора Януковича”, – заявив Наливайченко.

Раніше Наливайченко повідомив, що спецпідрозділ СБУ “Альфа” у перші дні окупації Криму в 2014 році блокувало київські аеропорти, щоб там не висадився російський десант.

Джерело Телеканал новини «24»
07.02.2018

Facebook
Close