Україна і світ

Якщо Путін піде на ескалацію, то не через “Джавеліни”, – експерт

Якщо Путін піде на ескалацію, то не через "Джавеліни", – експерт

Україна в цьому році нарешті отримає “Джавеліни”. США готувалися тривалий час, і потрібно було тільки політичне рішення, яке вже є. Це підсилює наші можливості, але не є панацеєю. Росія може будь-коли піти на ескалацію конфлікту на Донбасі.

Таку думку сайту “24” висловив головний редактор журналу Ukrainian Defense Антон Міхненко.

Як розповідає військовий експерт, в Україні є власний виробник КБ “Луч”, який випускає протитанкові ракетні комплекси. За його словами, лінія зіткнення і інші військові підрозділи достатньо оснащені цими комплексами, і питання забезпечення протитанкового захисту відносно вирішене.

“Джавеліни” потрібно розглядати винятково з точки зору політики. Якщо ми отримаємо летальну зброю – це меседж для західних країн і виробників США, що можна контактувати з Україною і розвивати військово-технічну співпрацю. “Джавеліни” не будуть розміщені на лінії зіткнення зараз, коли немає гарячої стадії збройного конфлікту,
– говорить Антон Міхненко.

Хоча, зауважує фахівець, якщо російська агресія буде активною, то не можна виключати, що на передовій використовуватимуться і “Джавеліни”, щоб дати по зубах противнику. Водночас, на його думку, до президентських виборів і проведення в Росії Чемпіонату світу з футболу, ескалації не буде. Путін вичікуватиме і пропонуватиме щось Україні на кшталт передачі рештків військової техніки з Криму. Цим він демонструватиме, що ніби готовий іти на поступки. Але, переконаний Міхненко, це фейки.

Після завершення виборів президента РФ все може бути. І питання не в Україні. Нас Росія у військовому плані розхитати не може, тільки гібридно. РФ діє асиметрично, і Путін очікує провокаційних дій на зовнішній арені, щоб можна було пояснити ескалацію на Донбасі,
– наголошує Антон Міхненко.

Приміром, приводом для посилення напруження на Донбасі може стати відмова у проведенні в Росії Чемпіонату світу з футболу. Або Москва не знайшла спільної мови з Вашингтоном щодо Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. США вважають, що Росія порушує угоду і хоче її розірвати. Тоді, наголошує експерт, Путін почне використовувати Україну як важіль тиску на світову спільноту.

У грудні 2017-го США ухвалили рішення про постачання в Україну оборонного озброєння. У Києві очікують на протитанкові комплекси “Джавелін”. Посол США в Україні Марі Йовановіч запевнила, що вони дістануться Україні абсолютно безкоштовно. Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що рішення про передачу “Джевелінів” буде прийнято “дуже своєчасно”, а часові рамки не мають значення.

Що таке “Джавелін”? Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип “вистрілив-забув” – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. “Джавелін” призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об’єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості — гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close