Україна і світ

Які санкції щодо Росії повинна застосувати Україна: думка експерта

Які санкції щодо Росії повинна застосувати Україна: думка експерта

Україна повинна застосувати режим санкційної політики щодо Росії, в тому числі, скасувати залізничне сполучення. Це не лише важливий політичний крок, а й питання національної безпеки.

Про це 24 каналу розповів політичний експерт Михайло Басараб.

За словами політолога, заборонити залізничне сполучення з Росією потрібно було на початку війни з Росією. На жаль, зазначає Басараб, позиція вищого керівництва держави непослідовна. Парламент і президент дуже довго думали і наважувалися на те, щоб визнати факт збройної агресії Росії проти України і окупації Донбасу. Непослідовна політика і позиція вищого керівництва, зауважує він, призвела до того, що на п’ятому році війни ще триває дискусія, чи треба зупиняти залізничне сполучення з Росією.

Україна повинна застосувати режим санкційної політики щодо Росії, в тому числі, щодо залізничного сполучення. Це не лише політичний крок, а й питання національної безпеки. Тому що сполучення з ворожою країною – додатковий фактор небезпеки для громадян України. Будь-який українець, який мандрує до Росії з туристичною метою чи для заробітку, повинен розуміти, що він – потенційний об’єкт переслідування. Потенційний заручник Кремля, якими потім Путін торгується з Україною, щоб отримати важливі політичні поступки,
 – підкреслив Михайло Басараб.

На його думку це додатковий канал потрапляння небажаних “гостей” і вантажів до України. Крім цього, збереження транспортних зв’язків з Росією створює невигідну картину про природу і стан конфлікту між Україною і Росією. Якщо між нашими країнами курсують пасажирські і вантажні потяги, то може у нас не такі погані стосунки, думають у світі. А якщо так – то може війна і справді вигадка, а тому з Росії треба зняти санкції. Саме на це розраховує Кремль.

Політолог наголошує: будь-які стосунки з державою-агресором повинні бути розірвані. У нас не “дивна”, а справжня класична війна, основною метою якої є руйнація державності і знищення України. Відповідно, ні залізничне сполучення, ні бізнес з Росією неможливі. Таким чином Росія збагачується і продовжує агресію проти нас.

Нагадаємо, про плани скасувати залізничне сполучення з Росією заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Але питання зараз лише на стадії обговорення. Як відомо, з 11 грудня 2017 року Росія повністю перевела пасажирські поїзди далекого прямування на новий залізничний обхід України. До цього російські поїзди, що прямують на південь країни, проїжджали невелику ділянку територією України.

Джерело Телеканал новини «24»
13.08.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: