Україна і світ

Як творець “Мівіни” став мільярдером та “в’єтнамським Трампом”

Як творець "Мівіни" став мільярдером та "в'єтнамським Трампом"

Бізнесмен Фам Нят Вионг, який розпочав свою справу зі створення в Україні продукту під назвою “Мівіна”, став найбагатшою людиною В’єтнаму, заробивши собі статус “в’єтнамського Дональдом Трампа”.

Майже 30 років тому Фам Нят Вионг приїхав вчитися в Московський геологорозвідувальний інститут через занепад економіки на його батьківщині – В’єтнамі, передає УНІАН з посиланням на “Новое время”.

У батьків хлопця не висточало грошей, аби сплатити за навчання сина. Проте Вионг спромігся отримати стипендію у виші завдяки своїм математичним здібностям.

Після закінчення інституту він одружився і переїхав до Харкова. До того часу Радянський Союз розвалився.

Українці були дуже бідними і дуже голодними,
– згадував в’єтнамець про 90-ті роки в одному з рідкісних інтерв’ю.

Позичивши у у родичів і друзів близько 10 тисяч доларів, Вионг відкрив бюджетний ресторан в’єтнамської кухні. А вже за кілька років взяв кредит і заснував “Техноком” – підприємство з виробництва локшини швидкого приготування за в’єтнамською технологією, назвавши продукт “Мівіною”. Остання швидко завоювала український ринок. Гроші самі йшли до рук підприємця.

У 2010 році компанія Nestle викупила у в’єтнамця “Техноком” за 150 мільйонів доларів. Їх Вионг вигідно вклав у будівництво конгломерату компаній Vingroupу у В’єтнамі.

Як творець "Мівіни" став мільярдером та "в'єтнамським Трампом"

Фам Нят Вионг

У 2012 році Фам Нят Вионг став першим мільярдером В’єтнаму і найбагатшою людиною країни. А в кінці 2017-го він тріумфально увірвався у топ-500 найбагатших людей світу, зайнявши 489-е місце у списку Forbes, адже вартість статків 49-річного бізнесмена всього за півроку зросла у два рази – до 4,2 мільярдів доларів.

Джерело Телеканал новини «24»
25.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close