Україна і світ

Як розгортається ситуація із призначенням посла Угорщини в Україні: коментар Клімкіна

Як розгортається ситуація із призначенням посла Угорщини в Україні: коментар Клімкіна

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконує, що офіційний Київ найближчим часом погодить кандидатуру нового посла Угорщини.

Таку заяву чиновник зробив під час спілкування з журналістами в Ужгороді, передає “Європейська правда”.

“Буде найближчим часом агреман (попередня згода держави на прийняття певної особи як глави дипломатичного представництва іншої держави – 24 канал). Угорщина запропонувала кандидатуру представника дипломатичного відомства, який має зв’язок із Закарпаттям, і мені навіть очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто сказав, що він вже активно вивчає українську. Тобто з призначенням посла питань немає”, – зазначив Клімкін.

За його словами, Україна має хорошого посла у Будапешті, відтак, на його думку, й угорці мають призначити таку кандидатуру, яка буде Києву допомагати.

До слова, новим посланцем Будапешта в Україні повинен стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС (аналог в Україні – заступник міністра) Іштван Ійдярто, однак перед цим Україна повинна погодити його кандидатуру, тобто видати агреман.

Відомо, що Ійдярто народився у Закарпатському Берегові у 1963 році, але ще за радянських часів переїхав до Будапешта. Упродовж тривалого часу він працював диппредставником у Москві, у 2010-2014 роках очолював посольство Угорщини у Росії. Раніше РФ теж входила до його зони відповідальності.

Наразі посольство Угорщини в Україні очолює Ерно Кешкень. Раніше він заявляв, що Будапешт має право видавати свої паспорти представникам угорської меншини в Україні.

Джерело Телеканал новини «24»
14.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: