Україна і світ

Як обрання Мілоша Земана президентом вплине на стосунки Чехії та України

Мілош Земан переміг на виборах президента Чехії, обігнавши суперника всього на три відсотки. 73-річний політик і чинний глава держави отримує 51% голосів виборців. Його суперник Їржі Драгош вже визнав свою поразку й привітав переможця.

Про це у прямому ефірі 24 Каналу повідомив експерт з міжнародних відносин Ігор Соловей.

Перемога Мілоша Земана була прогнозована, але в той же час і неочікувана. Адже після першого туру серед виборців спостерігався “обережний оптимізм”. Всі сподівалися на мінімальний розрив між кандидатами, який був після першого туру.

На жаль електорат, який голосував проти Земана не зміг мобілізуватися і відповідно подолати цей мінімальний розрив. Хоча, варто відзначити, що явка у другому турі була набагато більшою, ніж очікувалось. За нього голосували переважно мешканці малих містечок, а проти – центральні міста та закордонні округи.

Те, що Мілош Земан не є надійним партнером України, стало зрозуміло з його заяв. Він неодноразово наголошував, що Росія анексувала Крим законно. Президент буде далі продовжувати діяти в тому напрямку, який він обрав. Подальший розвиток відносин буде залежати не лише від Земана, але значною мірою і від уряду. Адже до цього часу радикальні заяви майбутнього президента, які шокували багатьох, не мали ніякого продовження, адже уряд Чехії значною мірою їх нівелював.

Джерело Телеканал новини «24»
27.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close